Bio-Produkty Ketogeniczne

Jak się odżywiać po zakończeniu diety Islaverde®

Niskokaloryczne diety ketogeniczne islaverde® zapewniają utratę od 7% do 10% masy ciała przez okres od 5 do 10 dni. Każdy, kto przeprowadził prawidłowo którąkolwiek z diet islaverde®, już po upływie pierwszych 2-3 dni diety znajdował się w metabolicznym stanie ketozy i intensywnego odchudzania przez cały czas jej trwania. Jego organizm pozbył się zgromadzonych w wątrobie i mięśniach rezerw glukozy, zwanych glikogenem.

Jeżeli po ukończeniu diety ketogenicznej powrócą Państwo do spożywania węglowodanów, to Państwa organizm w pierwszej kolejności odtworzy około 400 g zapasu  glikogenu w wątrobie, a dalsze 100 g glikogenu rozprowadzi do mięśni. Ponieważ glikogen jest magazynowany w formie roztworu wodnego, jego powtórne pojawienie się wymaga dodatkowego nawodnienia organizmu w ilości ok. 1 litra, co spowoduje w rezultacie ponowny przyrost wagi o 1,5 kg. Jest to proces całkowicie naturalny i nie należy go mylić z efektem jo-jo.

Aby utrzymać wagę uzyskaną w wyniku diety, kobiety i mężczyźni mogą przyjąć jeden z trzech zalecanych przez nas sposobów odżywiania:

 1. 1. Mogą pozostać w stanie ketozy, kontynuując dietę ketogeniczną o wyższej kaloryczności. Ta metoda nie dopuszcza do odtworzenia glikogenu w organizmie. Jej dużą zaletą  jest naturalne ograniczenie kaloryczności posiłków, dzięki szybkiemu pojawieniu się uczucia sytości. W okresie 4-5 tygodni można się spodziewać utraty dodatkowych 3-4 kg wagi, ale następnie – z uwagi na możliwość zakwaszenia organizmu – należy przerwać stan ketozy i wybrać jeden z dwóch pozostałych sposobów odżywiania.
 2. 2. Intermittent Fasting (IF) - post przerywany lub ograniczone czasowo „okno pokarmowe” – to aktualnie zalecana przez ekspertów w dziedzinie żywienia i dietetyki, bardzo skuteczna przy kontroli masy ciała strategia żywieniowa, polegająca na ograniczeniu czasu spożywania posiłków do ok. 8 godzin (optymalnie w godzinach od 12.00 do 20.00). Przez pozostałe 16 godzin należy pić jedynie napoje bezalkoholowe, takie jak woda, herbata i kawa. Podczas  stosowania zawężonego czasowo „okna pokarmowego” nie jest istotna dzienna kaloryczność posiłków, aczkolwiek wskazany jest tu stosowny umiar, w tym ograniczone spożycie cukrów prostych  oraz niskobłonnikowych i wysoko glikemicznych węglowodanów, takich jak białe pieczywo, ciasta, makarony i wszelkie produkty o wysokiej zawartości skrobi. Stosowanie tej metody żywienia nigdy nie doprowadzi do całkowitej odbudowy pełnej rezerwy glikogenu, skutecznie redukowanego podczas 16 godzin postu.
 3. 3. Hiszpańska ketogeniczna dieta śródziemnomorska – to typowa dieta śródziemnomorska, w ramach której zwiększa się ilość spożywanych produktów ketogenicznych, takich jak oliwa z oliwek, tłuste ryby, orzechy, bogate w tłuszcze ziarna, sery oraz zielone wysokobłonnikowe warzywa naciowe, kosztem pieczywa, nawet pełnoziarnistego oraz niektórych warzyw korzennych. Dieta ta dostarcza stosunkowo niewielkie ilości węglowodanów, które wprawdzie odbudowują rezerwy glikogenu, ale nie powodują ponownego przyrostu tkanki tłuszczowej.

Jeżeli wybiorą Państwo jeden z zalecanych powyżej sposobów żywienia, to z pewnością pomocny będzie zamieszczony poniżej wykaz ogólnodostępnych produktów spożywczych, w które należy się zaopatrywać. Produkty te można zakupić w każdej sieci supermarketów. Żadna z tych sieci nie oferuje pełnej gamy produktów ekologicznych i tę lukę postanowiliśmy zapełnić, aczkolwiek jedynie w odniesieniu do żywności nadającej się do sprzedaży wysyłkowej. Wszystkie oferowane w naszym sklepie wyroby posiadają bio-certyfikację i gwarantujemy, że są najwyższej jakości.

Osobom, które nie zdecydują się na ograniczenie spożycia węglowodanów, proponujemy stosowanie elementów diety blokującej cukry (ang. sugar blocker diet), opisanej przez nas w zakładce „Diety Ketogeniczne”. Jednym z takich elementów jest produkowany przez bloker cukru.

Podkategorie

 • 1. Tłuszcze i oleje

  Tłuszcze to podstawowy makroskładnik diety ketogenicznej; ich kaloryczność wynosi 700-900 kcal/100 g. Do grupy tej zaliczamy produkty spożywcze zawierające od 80 do 100 % tłuszczu i jedynie śladowe ilości węglowodanów i białka. Tłuszczów należy  spożywać jak najwięcej, dodając je do większości posiłków: mięs, sałatek, a nawet nabiału. Optymalna dzienna ilość spożywanych tłuszczów (w różnych produktach) to 90 g, o łącznej kaloryczności 700 kcal.

 • 2. Mięso drób ryb

  Do grupy zalecanych produktów białkowych należą: czerwone mięso, drób i ryby (szczególnie ryby tłuste). Zawartość tłuszczu w tych produktach wynosi od 15g do 50 g. Nie zawierają one prawie węglowodanów, natomiast stosunkowo dużą ilość białka, tj. od 15 g do 25 g/100g. Zalecana dzienna porcja spożywanych produktów z tej grupy wynosi ok. 200 g. Ilości tej nie należy przekraczać z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo  konwersji (przemiany) białka w  glukozę, w ramach procesu metabolicznego - glukoneogenezy.

 • 3. Nabiał

  Zawartość tłuszczów w nabiale jest wyższa niż w mięsie i rybach i waha się w przedziale od 25 g do 50 g na 100 g produktu, przy porównywalnej ilości białka. Dzienne spożycie produktów z tej grupy także należy ograniczyć do około 150 g, aby – poprzez ewentualne uruchomienie procesu glukoneogenezy – nie nastąpiło „wyjście” ze stanu ketozy.

 • 4. Warzywa i owoce

  Ta grupa produktów dostarcza do organizmu najwięcej węglowodanów. Aby  zapewnić odpowiednią dla zdrowia ilość  makro- i mikroskładników odżywczych,  dzienne spożycie zielonych i kolorowych wysokobłonnikowych warzyw naciowych oraz czerwonych i ciemnoniebieskich owoców (zwłaszcza jagodowych) powinno wynosić przynajmniej 150 g. 

 • 5. Orzechy, ziarna i...

  To bardzo istotny wysokotłuszczowy dodatek żywieniowy. Jednocześnie zawierają one jednak aż 15 g - 25 g węglowodanów / 100 g oraz mogą  stanowić źródło zbyt dużej ilości kwasów tłuszczowych omega-6. Z tych powodów nie należy ich spożywać więcej niż 25 g dziennie.

 • 6. Przyprawy, sosy,...

  W tej grupie produktów zawartość węglowodanów sięga nawet 70-80%, jednakże, jako że przyprawy spożywane są zwykle w niewielkiej ilości (1-4g/dzień), nie odgrywają one istotnej roli w procesie utrzymania organizmu w stanie ketozy.

 • 7. Napoje Woda, kawa...

  Woda, kawa i herbata – wszystkie napoje należy spożywać bez dosładzania. Można ewentualnie użyć stewii lub słodzika, choć tego ostatniego nie polecamy.

napoje z dodatkiem imbiru wspierające odporność ogranizmu

zawrty w nich imbir ma działanie m.in.
antywirusowe
antybakteryjne
przeciwutleniające
antynowotworowe
przeciwpasożytnicze
przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwwymiotne

27,50
PLN

ANTY

WIRUSOWE

SOKI

antywirusowe soki z imbirem