Zestawy pożywienia survivalowego Islaverde®

2-dniowy zestaw można zakupić w 3 kopertach:

  • 2 koperty z Menu Podstawowym (2 x 5 saszetek po 20 g)
  • 1 koperta z Keto Pastą (7 saszetek po 50 g)

Nasza wiedza z zakresu ketogeniki i planowane przedsięwzięcie survivalowe pozwoliła nam opracować absolutną nowość rynkową: 2-dniowe zestaw pożywienia survivalowego Islaverde® o wadze brutto zaledwie 600 g oraz dziennej kaloryczności 1500 kcal. Kaloryczność można podwyższyć do 1800 kcal, zaopatrując się w orzechy laskowe lub migdały  (100 g, po 50 g dziennie). Jeśli przed przedsięwzięciem survivalowym wejdą Państwo w stan ketozy, to kaloryczność nie przekraczająca 2000 kcal w zupełności wystarczy, aby pokryć zapotrzebowanie na energię podczas dużego wysiłku fizycznego i spalić dodatkowo kilkaset gramów własnej tkanki tłuszczowej.

Pożywienie survivalowe w szczególności polecamy osobom o niewielkiej i średniej nadwadze (BMI 25-29), które mogą również skorzystać z 7-dniowego zestawu dla biegaczy. Gwarantujemy utratę wagi od 4 do 6 kg.

W skład zestawu wchodzi 10 saszetek z mieszankami do przyrządzania napojów o smaku kakaowca i aronii (należy spożywać 5 napojów dziennie, 3 o smaku kakaowca i 2 o smaku aronii) oraz 7 saszetek z wysokoenergetyczną Keto Pastą, którą należy spożywać na śniadanie, obiad i kolację, popijając ją napojem o smaku kakaowca. Siódma saszetka stanowi rezerwę na nieprzewidziane okoliczności.

Pożywienie to nie zawiera żadnych konserwantów ani dodatków chemicznych i zostało skomponowane ze zmielonych kriogenicznie (w temperaturze do -90°C)  i zmieszanych z koncentratem protein serwatkowych, naturalnych komponentów roślinnych: miąższu kokosa, ziaren kakaowca oraz liofilizowanych owoców aronii. Do Keto Pasty dodajemy bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, tłoczony na zimno olej lniany, natomiast różnorodność jej smaków uzyskaliśmy poprzez dodanie do niej przypraw i suszonych dzikich owoców (czarny bez, dzika róża). Zestaw zastępuje całodzienne pożywienie, a jedyny niezbędny do jego przyrządzenia dodatek stanowi woda, która w niekorzystnych warunkach może być zimna.

Aby zrozumieć i docenić przewagę pożywienia survivalowego Islaverde®, najpierw należy obalić mity narosłe wokół kwestii odżywiania się w warunkach dużego zmęczenia, senności i wychłodzenia organizmu, przy braku możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. Dla wielu z Państwa może się to wydać szokujące, ale zaryzykujemy stwierdzenie, że homo sapiens przetrwał 4 miliony lat, odżywiając się pożywieniem o wartościach odżywczych bardzo podobnych do oferowanych w zestawach Islaverde®.

Po pierwsze: Średnia kaloryczność węglowodanów i białka wynosi 400 kcal/100 g, natomiast tłuszczów 800-900 kcal/100 g. Te ostatnie spełniają zdecydowanie lepiej funkcje odżywczo-energetyczne organizmu, dostarczając mu przeszło dwukrotnie więcej energii. Wartość energetyczna 100 g naszego pożywienia bogatego w białko to przeszło 600 kcal.

Po drugie: Tłuszcze są znacznie bardziej sycące niż węglowodany. Możemy ich zjeść mniej i nie będziemy odczuwać głodu przez dłuższy czas. Wynika to z natury procesu przemiany materii, w którym zaraz po spożyciu węglowodanów wysoko glikemicznych, nazywanych często energetyzującymi, gwałtownie wzrasta poziom glukozy we krwi. Natychmiastową reakcją trzustki jest gwałtowny wyrzut insuliny do krwiobiegu, w celu szybkiego obniżenia poziomu glukozy we krwi poprzez przetransportowanie jej do wątroby i komórek. Obniżenie poziomu glukozy we krwi już po 30-60 minutach powoduje ponowne odczuwanie głodu, a następnie pojawienie się uczucia apatii i senności oraz kumulację zmęczenia. Batony energetyzujące mogą spełnić swoją rolę pod koniec wyczerpującego biegu, czy wyścigu kolarskiego, ale nie w sytuacjach wymagających zapanowania nad zmęczeniem przez wiele godzin lub przez kilka dni. Są to sytuacje, w których nie wolno nam dopuszczać do tzw. skoków glikemicznych, czyli gwałtownej zmiany poziomu glukozy we krwi. Jeżeli potrzebujemy energię natychmiast i musimy ją zachować na długotrwałe działania, wtedy glukozę należy zastąpić tłuszczami o średniej długości łańcucha węglowego, tj. tłuszczami MCT. W odróżnieniu od pozostałych tłuszczów są one trawione znacznie szybciej, bo bezpośrednio w wątrobie, bez udziału żółci.  Najwięcej  – bo aż 58%o – tłuszczów MCT zawartych jest w miąższu kokosa, a nieco mniej zawiera ich ziarno kakaowca. W odróżnieniu od węglowodanów, tłuszcze MCT charakteryzują się dwa razy wyższą kalorycznością i nie wywołują skoków poziomu cukru we krwi, utrzymując organizm w gotowości do podjęcia znacznego wysiłku przez wiele godzin. Pożywienie Islaverde® zawiera zaledwie 15% węglowodanów.

Po trzecie:  Organizm, którego głównym naturalnym mechanizmem jest zapewnienie sobie warunków do przetrwania, przy braku tłuszczów będzie się starał  nawet niewielkie ilości węglowodanów jak najszybciej zamienić w tłuszcz, stanowiący jego najlepszą rezerwę energetyczną. Reakcji tej towarzyszy spowolnienie metabolizmu, czyli reakcja odwrotna do tego, co jest nam potrzebne w trudnych warunkach. Natomiast, jeżeli nasze pożywienie jest bogate w tłuszcze, wtedy organizm zaczyna powoli spalać rezerwy tłuszczowe, sądząc, że nie są mu one już potrzebne i tym samym przyspieszając tempo metabolizmu. Analogicznie postępujemy w życiu : jeżeli zarabiamy mało i obawiamy się o swoją przyszłość, to za wszelką cenę staramy się coś odłożyć w celu zabezpieczenia naszej egzystencji w przyszłości, natomiast zarabiając dużo i nie czując zagrożenia swej egzystencji, często żyjemy ponad stan. Zestawy Islaverde® zawierają 60% zdrowych tłuszczów.

Po czwarte: Białko, posiadające kaloryczność  podobną do kaloryczności węglowodanów, nie powinno być traktowane jako źródło energii, lecz jako budulec masy mięśniowej. Jest to szczególnie istotne podczas funkcjonowania organizmu w trudnych warunkach, kiedy następuje przyspieszone spalanie tkanki mięśniowej. Pożywienie wysokobiałkowe, które w połowie przetwarzane jest w glukozę, nie powinno być łączone z węglowodanami, ponieważ razem powodują one zwiększenie zakresu skoków poziomu cukru we krwi, osłabiających wolę i chęć kontynuowania wysiłku. (Wielka szkoda, bo nic nie zastąpi wyśmienitego smaku liofilizowanej wołowiny z makaronem.) Najszybciej przyswajalnym rodzajem białka spośród protein uczestniczących w procesie anabolicznym (tj. procesie odbudowy tkanki mięśniowej) są proteiny serwatkowe. Zaledwie kilkanaście lat temu odkryto, że tłuszcze MCT przyspieszają przyswajalność protein, dzięki czemu  mniejsza ich część podlega przemianie w glukozę; proces ten pozwala minimalizować skoki glikemiczne, w których tłuszcze nie biorą udziału. Dzięki współdziałaniu  tłuszczów MCT z proteinami serwatkowymi, w okresach zwiększonego wysiłku znacznie odbudowywana jest masa mięśniowa. Pożywienie survivalowe Islaverde® zawiera 85% białka i tłuszczów, w tym w większości tłuszczów MCT.

Po piąte:  Nie jest prawdą, że do pracy mózgu, szczególnie w warunkach zmęczenia, niezbędna jest glukoza pozyskiwana z węglowodanów. Jej funkcję doskonale zastępują ciała ketonowe, pozyskiwane z rozkładu tkanki tłuszczowej. Niestety, mówiąc o warunkach koniecznych dla prawidłowej pracy mózgu, prawie zawsze pomija się rolę, jaką spełniają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3. W naszym pożywieniu survivalowym do Keto Pasty dodajemy olej lniany, suplementujący organizm w kwasy tłuszczowe omega-3 i wydłużający czas pozyskiwania energii z zestawów Islaverde®.

Reasumując,  niskokaloryczne i wysokotłuszczowe zestawy survivalowe Islaverde®,  których formuła bazuje na zdobyczach najnowszej dietetyki, są pożywieniem zoptymalizowanym pod kątem walki z długotrwałym zmęczeniem, osłabieniem i sennością. Dzięki ich małej masie i kompaktowej objętości zestawy te mogą być stosowane podczas wypraw nawet przez okres kilkunastu dni. Posiłki są szczególnie sycące i smaczne, aczkolwiek spożywanie ich przez dłuższy okres czasu może się wydawać dość monotonne.

Zestawy Islaverde® w pierwszej kolejności przygotowałem dla mojego załoganta i dla siebie, na czas dokonywania w 2018 roku próby bicia rekordu przejścia Atlantyku z Dakaru na Gwadelupę, na małym 6-metrowym katamaranie sportowym. Dystans przeszło 5000 km zamierzamy przepłynąć w czasie krótszym niż 10 dni, a jednym z największych zagrożeń jest możliwość zwątpienia w szansę pobicia rekordu na skutek ciągłego zmęczenia, przemoczenia i braku snu.

Wojciech Kaliski, Kapitan Żeglugi Wielkiej Jachtowej


napoje z dodatkiem imbiru wspierające odporność ogranizmu

zawrty w nich imbir ma działanie m.in.
antywirusowe
antybakteryjne
przeciwutleniające
antynowotworowe
przeciwpasożytnicze
przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwwymiotne

27,50
PLN

ANTY

WIRUSOWE

SOKI

antywirusowe soki z imbirem