Cykliczne Niskokaloryczne Diety Ketogeniczne islaverde®

Cykliczne Niskokaloryczne Diety Ketogeniczne islaverde® (ang.: CLKD, Cyclic Low-Calorie Ketogenic Diets) o kaloryczności od 500 do 900 kcal/dzień stanowią bardzo skuteczny sposób na szybką i trwałą utratę wagi, wynikającą z redukcji tkanki tłuszczowej. Diety trwają od 5 do 12 dni i łatwo jest je przeprowadzić, ponieważ od momentu wejścia organizmu w stan ketozy (od 2-3 dnia diety) głód staje się znacznie mniej odczuwalny. W zestawach diet oferujemy kompletne wyżywienie na cały czas ich trwania, w saszetkach zawierających mieszanki proszków (20 g) do zmieszania z wodą oraz w saszetkach z deserem proteinowym (37 g) do zmieszania ze 100 g jogurtu naturalnego. Niezbędne uzupełnienie menu stanowią woda, zielona herbata oraz herbaty owocowe i ziołowe, których picie przeciwdziała odwodnieniu organizmu i spełnia jednocześnie bardzo istotną funkcję alkalizującą.

ag01.png

Wszystkie diety zostały skomponowane wyłącznie z naturalnych, zmielonych kriogenicznie składników: miąższu kokosa, całych ziaren i łusek kakaowca, nasion konopi oraz liofilizowanych owoców aronii, czarnej porzeczki i czarnego bzu. Pozostałe składniki mieszanek do sporządzania napojów i deserów to koncentrat protein serwatkowych WPC80 oraz tłoczony na zimno olej lniany. Udział węglowodanów w dietach ograniczony został – zgodnie z zasadami ketogeniki – do minimum i wynosi zaledwie 20 g-40 g, w zależności od kaloryczności wybranego wariantu diety. 

Dietę odpowiednią dla trybu życia i wielkości nadwagi można wybrać spośród jej 5 wariantów:

  1. QUICK KETOSIS – 5-dniowa dieta o kaloryczności 500 kcal/dzień polecana jest osobom mało aktywnym fizycznie i o niewielkiej lub średniej nadwadze. Dieta gwarantuje szybkie wejście w stan ketozy. 5 napojów kokosowo-proteinowych w dwóch smakach (kakaowiec/aronia) zastępuje 5 posiłków. Spodziewana utrata masy ciała to 5 kg (kup tutaj).
  2. OPTIMAL KETOSIS – to 10-dniowa dieta (2 x QUICK KETOSIS), przeznaczona dla osób mało aktywnych fizycznie i o średniej lub większej nadwadze. Spodziewana utrata masy ciała to 8 kg (kup tutaj).
  3. LIVELONG KETOSIS – 8-dniowa dieta o kaloryczności 750 kcal/dzień przeznaczona jest dla osób z niewielką lub średnią nadwagą. Oprócz 5 napojów, codziennie spożywa się także 1 wysokobiałkowy deser w 2 smakach do wyboru. Spodziewana utrata masy ciała to 6-7 kg (kup tutaj).
  4. MIX KETOSIS – to 2-etapowa dieta 9-dniowa o dziennej kaloryczności: przez pierwsze 5 dni 500 kcal (program QUICK KETOSIS), a przez kolejne 4 dni 750 kcal (program LIVELONG KETOSIS). Spodziewana znacząca redukcja tkanki tłuszczowej (do 8 kg) w dużej mierze zależy od intensywności ćwiczeń (kup tutaj).
  5. ULTIMATE – 12-dniowa dieta o kaloryczności 750 kcal/dzień, przeznaczona jest dla osób z większą nadwagą i osób otyłych. Oprócz 5 napojów, codziennie spożywa się także 1 wysokobiałkowy deser w 2 smakach. Spodziewana utrata masy ciała to 10 kg (kup tutaj).
  6. Diety UNI BASIC (6 lub 9 dni), stworzone ściśle wg wymogów UE, o dziennej kaloryczności 900 kcal, przeznaczone są dla osób z dużą nadwagą i osób otyłych. Oprócz 4 napojów i 2 deserów proteinowych diety dostarczają niezbędne makro- i mikroskładniki odżywcze w formie tabletek z kompleksem witamin i minerałów. Spodziewana utrata masy ciała to odpowiednio 5-6 kg i 7-8 kg (kup tutaj).

QUICK KETOSIS

OPTIMAL KETOSIS
(2x QUICK KETOSIS)

LIVELONG KETOSIS

MIX KETOSIS

ULTIMATE

UNI BASIC

UNI BASIC

5 dni

10 dni

8 dni

I etap: 5 dni

II etap: 4 dni

12 dni

6 dni

9 dni

500 kcal/dzień

500 kcal/dzień

750 kcal/dzień

500 kcal/dzień

750 kcal/dzień

750 kcal/dzień

900 kcal/dzień

900 kcal/dzień

Utrata masy ciała: 5 kg

Utrata masy ciała: 8 kg

Utrata masy ciała: 6-7 kg

Utrata masy
ciała: 8 kg

Utrata masy ciała: 10 kg

Utrata masy ciała: 5-6 kg

Utrata masy ciała: 7-8 kg

Uwaga: podane w tabeli zakresy utraty wagi są jedynie orientacyjne i odnoszą się do osób z nadwagą (BMI > 27-28). Osoby  o niskim BMI osiągną rezultaty niższe o 20-30%, aczkolwiek okażą się one i tak lepsze, niż ma to miejsce w przypadku wszystkich innych kuracji opartych na naturalnych składnikach.

Składniki odżywcze diet islaverde®

Bazą wszystkich diet są mieszanki skomponowane wyłącznie z naturalnych, zmielonych kriogenicznie składników roślinnych: miąższu kokosa, całych ziaren i łusek kakaowca, nasion konopi oraz liofilizowanych owoców aronii, czarnej porzeczki i czarnego bzu, zmieszanych z proteinami serwatkowymi WPC80, z dodatkiem tłoczonego na zimno oleju konopnego. Z mieszanek przyrządza się smaczne i sycące napoje i desery proteinowe, zastępujące posiłki.

Mieszanki charakteryzują się wysoką zawartością energetyzujących tłuszczów MCT, które w połączeniu z proteinami inicjują szybkie spalanie tkanki tłuszczowej oraz odbudowę tkanki mięśniowej, dzięki czemu utrata beztłuszczowej masy ciała (ang.: FFM, Fat-Free Mass) – czyli tkanki mięśniowej – staje się minimalna.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przetwórstwa spożywczego, w mieszankach do sporządzania deserów udało się połączyć proteiny serwatkowe WPC80 i białko z konopi z  pochodzącymi z miąższu kokosa cennymi tłuszczami MCT, a także z kwasami omega-3 i 6, występującymi w optymalnym stosunku w oleju konopnym.

Połączenie oleju konopnego z proteinami serwatkowymi, zawierającymi niezbędne aminokwasy (w szczególności L-cysteinę) jest bardzo dobrze metabolizowane przez organizm. Efekt ten wzmacniany jest przez obecne w miąższu kokosa nasycone kwasy tłuszczowe MCT. Taka kompozycja składników gwarantuje również lepszą przyswajalność białka oraz obecnych w mieszankach silnych naturalnych antyoksydantów (aronia, czarny bez, porzeczka), pełniących  jednocześnie funkcję różnicowania smaków.

ag02.png

Zastosowana w produkcji diet unikalna technologia mielenia kriogenicznego gwarantuje zachowanie i bardzo wysoką przyswajalność obecnych w mieszankach cennych dla zdrowia makro- i mikroskładników odżywczych (w tym roślinnych substancji bioaktywnych o szczególnie wysokiej liczbie ORAC).

W Niskokalorycznych Dietach Ketogenicznych islaverde® nie zostały zastosowane żadne dodatki chemiczne ani środki słodzące; diety zawierają jedynie naturalnie występujące cukry roślinne.

Cykliczność stosowania diet islaverde®

Osobom zmagającym się od lat z nadwagą i otyłością, proponujemy cykliczne stosowanie diet islaverde®.

Dieta cykliczna, w naszym przypadku powtarzana okresowo co 2-4 miesiące, może wydać się trudna do zaakceptowania. Gdyby jednak przyjrzeć się uważniej wielu powtarzającym się czynnościom, traktowanym przez nas jako oczywiste i niezbędne, takim jak: okresowa suplementacja składnikami odżywczymi, wizyty w klubach fitness lub na siłowniach, zabiegi medycyny estetycznej, czy wizyty u fryzjera bądź kosmetyczki, to co stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do nich krótkotrwałą i efektywną cykliczną dietę odchudzającą? Po prostu rozszerzmy nasz pakiet „Health & Beauty” o jeszcze jeden zabieg.

Przekonamy Państwa, jak wiele korzyści dla zdrowia i urody przynosi okresowe wejście w stan ketozy, tj. w stan, w którym organizm będzie czerpał energię z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej i któremu towarzyszy mniejsze odczuwanie uczucia głodu. Jest to jednocześnie najskuteczniejsza metoda okresowego oczyszczania organizmu z toksyn, które mają m.in. wpływ na przedwczesne starzenie się organizmu i powstawanie wielu chorób degeneracyjnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć poniżej, w Najkrótszym Kursie Dietetyki.

ag03.png

Najkrótszy kurs dietetyki

1. Dlaczego większość diet jest nieskuteczna?

Każde pożywienie ma określoną energię, wyrażoną w kJ i kcal. I nawet gdy się nie ruszamy, to dla utrzymania ciepłoty ciała i podtrzymania czynności biologicznych organizmu potrzebujemy energii, którą pozyskujemy z pożywienia. Jeżeli całkowita energia dostarczana w różnych posiłkach jest większa od spożytkowanej na pracę fizyczną, a także ćwiczenia, to w wyniku przyrostu tkanki tłuszczowej zaczynamy przybierać na wadze. Efekt ten może być zróżnicowany, w zależności od indywidualnych procesów metabolicznych, tj. zdolności organizmu do spalania energii, a potocznie mówiąc – od szybkości, z jaką pozbywamy się kalorii, a także od rodzaju przyjmowanego pożywienia.

Podczas spożywania tłuszczów organizm zazwyczaj rezygnuje z tworzenia rezerw energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej, a także przyspiesza metabolizm. Natomiast podczas przeprowadzania diety niskotłuszczowej spożywane węglowodany są przez organizm w pierwszej kolejności przekształcane – poprzez tworzenie glukozy – w tkankę tłuszczową. Nawet w dietach niskokalorycznych organizm jest w stanie odbudowywać rezerwy tłuszczowe poprzez znaczące spowolnienie przemiany materii. Znajomość tego procesu pozwala zrozumieć, dlaczego wielomiesięczne ograniczanie ilości przyjmowanego pożywienia oraz tłuszczów kończy się zwykle niepowodzeniem. Niestety, większość uznanych diet nie bierze pod uwagę reakcji obronnych zachodzących w organizmie i zaleca jedynie ograniczanie kaloryczności przyjmowanego pożywienia. Tymczasem nadmierne spowolnienie metabolizmu powoduje zwiększenie apetytu, a po zakończeniu diety – pojawienie się nieszczęsnego efektu jo-jo.

Metabolizm można poprawić, zwiększając ilość spożywanych tłuszczów i podejmując intensywny wysiłek fizyczny. Z reguły wymaga to zmiany nawyków żywieniowych, a także sposobu spędzania wolnego czasu.

2. Jak można poprawić swój metabolizm

Ludzie żyjący w krajach wysoko rozwiniętych większość swej energii (60-70%) czerpią z węglowodanów. To głównie one są odpowiedzialne za skoki poziomu cukru we krwi oraz za tworzenie się w wątrobie i komórkach łatwo dostępnych rezerw energetycznych, zwanych glikogenem, oraz głębszych rezerw – poprzez przyrost tkanki tłuszczowej. Podczas stosowania większości diet odchudzających organizm zaczyna oszczędnie gospodarować rezerwami glikogenu; powoduje to spowolnienie metabolizmu, a proces spalania tkanki tłuszczowej w celu zbilansowania wydatkowanej energii w większości przypadków nie jest satysfakcjonujący.

Sytuację, w której organizm zaczyna pobierać więcej energii z ciał ketonowych, uzyskiwanych podczas redukcji tkanki tłuszczowej, niż wykorzystując energię otrzymywaną z pożywienia i rezerw cukrowych, medycyna nazywa metabolicznym stanem ketozy. Większość popularnych diet nigdy nie doprowadza do stanu ketozy, tj. do całkowitej zmiany metabolizmu człowieka, niezbędnej do szybkiej utraty masy ciała. Stan ketozy można najszybciej uzyskać w czasie do 2-3 dni od momentu rozpoczęcia stosowania diety LCKD (ang.: Low-Calorie Ketogenic Diet), w której dopuszcza się stosowanie jedynie śladowych ilości węglowodanów. Niskokaloryczna dieta ketogeniczna uznawana jest przez naukę za być może najefektywniejszą dietę dla osób otyłych oraz osób z dużą nadwagą. Jest ona także coraz częściej stosowana przez osoby ćwiczące, w celu uzyskania szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Za najbardziej skuteczne uznaje się ćwiczenia typu „cardio”, wykonywane przez 30 minut, przy pulsie od 90 do 110 (w zależności od stanu wytrenowania organizmu).

3. Co trzeba wiedzieć o Diecie Ketogenicznej VLCKD

Diety bardzo niskokaloryczne to wszystkie diety, w których dzienna wartość energetyczna pożywienia nie przekracza 800 kcal; a jeśli dodatkowo ogranicza się w nich ilość węglowodanów do maksimum 40 g dziennie, wtedy można mówić o bardzo niskokalorycznej diecie ketogenicznej VLCKD (ang.: Very Low-Calorie Ketogenic Diet). Diety ketogeniczne dzieli się na suplementowane tylko proteinami – do nich należy tzw. Dieta Tubowa o ekstremalnie niskiej dziennej kaloryczności 200 kcal – i na diety o kaloryczności 500-800 kcal/dzień , w których proteiny wzbogaca się o tłuszcze o średniej długości łańcucha węglowego (tzw. tłuszcze MCT). W ostatnich latach obydwie odmiany diety ketogenicznej zostały gruntownie zweryfikowane przez świat nauki i okazało się, że – paradoksalnie – dieta o wyższej kaloryczności, oferowana także przez nas jako Niskokaloryczna Dieta Ketogeniczna 800 kcal LCKD (ang.: Low-Calorie Ketognic Diet), jest zdecydowanie skuteczniejsza, ponieważ głównie redukuje tkankę tłuszczową, a oszczędza tkankę mięśniową. Najlepsze efekty odchudzające gwarantuje wprowadzona przez nas odmiana diety LCKD, która oprócz ketogeniki korzysta z efektów termogenicznych. Stosując 10-dniową dietę LCTKD (Low-Calorie Thermo-Ketogenic Diet) można schudnąć nawet do 8 kg.

Przy wyeliminowaniu z pożywienia węglowodanów, niezbędną „szybką energię” można pozyskać tylko z niektórych tłuszczów. Najczęściej spożywane długołańcuchowe tłuszcze pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego – tzw. tłuszcze LCT (ang.: Long-Chain Triglycerides) o długim łańcuchu węglowym –  są znacznie dłużej trawione niż proteiny i dlatego nie mogą one zastąpić szybko przyswajalnych węglowodanów wspomagających regenerację białka. Na szczęście w przyrodzie występują jadalne nasycone tłuszcze roślinne o średniej długości łańcucha węglowego (tzw. tłuszcze MCT (ang.: Medium-Chain Triglycerides), które są metabolizowane bezpośrednio w wątrobie (bez udziału żółci), i równie szybko jak węglowodany dostarczają energię niezbędną do trawienia i odbudowy białka w organizmie. Najwięcej nasyconych roślinnych kwasów tłuszczowych występuje w miąższu kokosa i ziarnie kakaowca; w naszym procesie technologicznym są one mielone kriogenicznie w temp. -60°C, a następnie mieszane z koncentratem protein serwatkowych tak, aby dzienna kaloryczność mieszanki wynosiła 500-900 kcal, tj. aby możliwe było odtworzenie spalanego białka. Dzięki temu cały niedobór energetyczny organizmu będzie pochodził – od momentu przejścia organizmu w stan ketozy – ze spalania tkanki tłuszczowej i im dłużej organizm będzie pozostawał w stanie ketozy, tym większa nastąpi utrata wagi na skutek spalania zapasów tłuszczu nagromadzonego w organizmie.

4. Cykliczność stosowania diet islaverde®

Krótkie, niskokaloryczne diety ketogeniczne mogą być stosowane cyklicznie, nawet 4 do 5 razy w roku, spełniając przy tym jednocześnie – oprócz redukcji masy ciała i utrzymywania pożądanej wagi  –bardzo ważne funkcje terapeutyczne:  oczyszczają  organizm z toksyn,  regulują  gospodarkę tłuszczową (m. in. wysoki poziom cholesterolu LDL) i hormonalną organizmu (przeciwdziała zjawisku insulino-oporności), wpływając  bardzo korzystnie na  układ krążenia (ciśnienie krwi), a także  działając przeciwstarzeniowo i  zapobiegając powstawaniu zmian nowotworowych. Z reguły po kilkudniowej diecie nie występuje efekt „jo-jo”, zwiększa się jedynie ilość wody w organizmie podczas odbudowy zapasów glikogenu w wątrobie i mięśniach (glikogen ma postać roztworu wodnego o masie ok. 2 kg).

Brak efektu „jo-jo” przyczynia się do większej dbałości o dietetyczność pożywienia. Niestety, wiele osób po upływie kilku lub kilkunastu tygodni powraca do poprzednich nawyków żywieniowych i ponownie przybiera na wadze. Zanim jednak osiągnie się wagę sprzed diety, warto znów zastosowanie jedną z diet islaverde®. Znajomość reakcji  organizmu, zdobyta podczas przeprowadzania poprzedniej kuracji, znacznie ułatwia jej ponowne przeprowadzenie, nawet po upływie okresu 2-3 miesięcy. Stosując diety tradycyjne, z reguły potrzebujemy więcej niż rok czasu na to, aby zdecydować się na powtórzenie diety.

Poniżej przedstawiamy – w formie graficznej i tabelarycznej – porównanie diet o obniżonej kaloryczności oraz Cyklicznych Niskokalorycznych Diet Ketogenicznych islaverde®.

Własności diet

Popularne
diety tradycyjne

Cykliczne niskokaloryczne
diety ketogeniczne islaverde®

1. Dzienna kaloryczność

800-1600 kcal

500-900 kcal

2. Składniki

makroskładniki w różnych proporcjach

tłuszcz 40%, białko 40%, węglowodany 20%

3. Czas trwania

większość diet planowana jest na wiele tygodni lub nawet miesięcy

5-10 dni (sporadycznie do 12 dni)

4. Utrata wagi

dzienna jest niska i wymaga większej motywacji do kontynuacji diety

0,5-1 kg dziennie; tak duża utrata wagi często motywuje do wydłużenia diety do 10, a nawet 12 dni

5. Reakcje na dietę

z reguły występują skoki poziomu cukru we krwi, będące przyczyną uczucia łaknienia i zwiększonego głodu

poziom insuliny obniża się do minimum, szybka energia dostarczona z tłuszczów MCT, a następnie z protein, przynosi uczucie sytości; po wejściu w stan ketozy głód jest mało odczuwalny

6. Reakcje po zakończeniu diety

po kilku tygodniach diety narasta łaknienie i osłabia się wola jej ukończenia; należy spodziewać się wystąpienia efektu „jo-jo”, który zniechęca i powoduje szybki powrót do poprzednich, złych nawyków żywieniowych

uczucie głodu szybko zanika, co czyni diety bardziej przyjaznymi i łatwiejszymi do ukończenia; ponadto brak efektu „jo-jo” motywuje do jak najdłuższego utrzymania osiągniętej wagi; pozytywne efekty tych diet zachęcają do dodatkowej edukacji nt. żywienia i zmiany nawyków żywieniowych

7. Metabolizm

przy obniżeniu kaloryczności pożywienia organizm, którego główną funkcją jest zapewnienie sobie przetrwania, spowalnia metabolizm i za wszelką cenę stara się zachować lub nawet odtwarzać swoją rezerwę energetyczną w postaci tkanki tłuszczowej, co znacząco obniża efektywność odchudzania

organizm można „oszukać” wysoką zawartością tłuszczów w pożywieniu, będących gwarantem odbudowy rezerw energii; powoduje to niezwykły w tych warunkach szybki rozkład własnej tkanki tłuszczowej w celu pokrycia niedoborów energetycznych, a tym samym przyspieszenie procesów metabolicznych

8. Ocena

ze względu na czas trwania wymagają one większych wyrzeczeń i dlatego nie są chętnie powtarzane, bądź też poszukuje się ich zamienników

dzięki łatwości ich ukończenia, diety te są chętnie powtarzane, a poznanie reakcji organizmu ułatwia podjęcie decyzji o ich ponownym  zastosowaniu

9. Dodatkowe korzyści

wspomaganie ćwiczenia silnej woli

oczyszczają organizm z toksyn, stabilizują gospodarkę hormonalną, ograniczają ilość reaktywnych form tlenu, przez co uznawane są za przeciwstarzeniowe i antyrakowe

10. Wyniki w cyklu 4-mies. patrz wykres

średnia utrata wagi: od 0 do 2 kg.

średnia utrata wagi (z jednym powtórzeniem): 3-4 kg

5. Kilka istotnych wskazówek na koniec

Podczas przeprowadzania diety, poza zalecanym właściwym nawadnianiem, warto wspomagać organizm naturalnymi środkami alkalizującymi w celu zapobieżenia jego nadmiernemu zakwaszeniu. Ponadto należy unikać stresu, zadbać o właściwy wypoczynek i dotlenienie organizmu oraz spokojny, głęboki sen w ilości 7-8 godz. na dobę. Po zakończeniu diety warto przez okres co najmniej 4 tygodni zasilić organizm dobrymi preparatami witaminowymi, mineralnymi oraz mikroelementami.


napoje z dodatkiem imbiru wspierające odporność ogranizmu

zawrty w nich imbir ma działanie m.in.
antywirusowe
antybakteryjne
przeciwutleniające
antynowotworowe
przeciwpasożytnicze
przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwwymiotne

27,50
PLN

ANTY

WIRUSOWE

SOKI

antywirusowe soki z imbirem