Dieta termo-ketogeniczna FAST KETOSIS wegańska bio

Zalety i korzyści płynące ze stosowania diety:

  • Dieta dla wegetarian, wegan i osób z nietolerancja laktozy
  • krótki czas trwania i łatwy do przeprowadzenia 5-dniowy plan diety
  • szybki spadek wagi: 4-5 kg lub do 6% masy ciała
  • efektywna redukcja tkanki tłuszczowej i minimalna utrata tkanki mięśniowej
  • dla zdrowych dorosłych osób o niewielkiej nadwadze, mało aktywnych fizycznie
  • zalecane podjęcie mało wysiłkowej aktywności fizycznej (20-30 min dziennie)
  • zalecane cykliczne stosowanie diety kilka razu w roku

Więcej szczegółów

139,00 PLN

Koncentrat protein serwatkowych WPC80 to jedyny składnik pochodzenia zwierzęcego stosowany do tej pory w ketogenicznych dietach islaverde®. Spośród wszystkich rodzajów białka spożywczego, białko serwatkowe charakteryzuje się najwyższym stopniem strawności.  Jednakże zawartość laktozy w koncentracie protein serwatkowych WPC80 (5-8%) czyni go nieprzydatnym dla wegetarian, wegan i osób zmagających się z nietolerancją laktozy.

Z tego powodu, w nowej termo-ketogenicznej wersji diety FAST KETOSIS koncentrat protein serwatkowych WPC80 zastąpiony został pochodzącymi z upraw ekologicznych: koncentratem białka roślinnego z zielonego groszku (80%) oraz mielonymi kriogenicznie nasionami konopi. Ponadto całkowita zawartość białka w mieszance wynosi od 30% do 35%, co stanowi od 5% do 10% więcej niż w standardowych dietach ketogenicznych.

Termo-ketogeniczna dieta islaverde® FAST KETOSIS wegańska bio  zapewnia 650 kcal/dzień i zawiera 13% węglowodanów, ponad 30% białka roślinnego i ponad 50% tłuszczów roślinnych. Bardzo niski udział węglowodanów w diecie sprawia, że już w 2-3 dniu diety organizm (z powodu braku glikogenu, otrzymywanego wyłącznie z węglowodanów) zmuszony jest do pokrywania powstałych niedoborów energii z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej. Proces ten nazywany jest przejściem w metaboliczny stan ketozy; stabilizuje on działanie hormonów, dzięki czemu głód staje się mniej odczuwalny. Mechanizm ten – opisany kilkanaście lat temu, na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych na dużych grupach osób otyłych i osób z nadwagą  – zapewnia szybką redukcję tkanki tłuszczowej i minimalną utratę beztłuszczowej masy ciała, czyli tkanki mięśniowej. Redukcja masy ciała w ciągu 5 dni może wynieść nawet 4-5 kilogramów lub do 6% masy ciała przed rozpoczęciem diety.

Dieta  FAST KETOSIS składa się wyłącznie z naturalnych składników pochodzących z upraw ekologicznych. Są to zmielone  kriogenicznie: miąższ kokosa, całe ziarna kakaowca  (z łuskami), liofilizowane owoce aronii i czarnego bzu, nasiona konopi siewnej, imbir i cynamon cejloński oraz tłoczony na zimno olej konopny bio. Wszystkie składniki diety (poza olejem) powodują silny efekt termogeniczny SDA (ang. Specific Dynamic Action), wspomagając dodatkowo proces szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Diety islaverde® nie zawierają żadnych dodatków chemicznych: konserwantów, stabilizatorów, czy polepszaczy smaku.

Przed zakupem diety należy koniecznie zasięgnąć konsultacji lekarskiej w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych przeciwskazań do jej stosowania. Diety nie powinny stosować osoby pozostające w trakcie leczenia istniejących schorzeń oraz przeprowadzające kuracje zdrowotne, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Podczas przeprowadzania diety – poza zalecanym właściwym nawadnianiem – warto wspomagać organizm naturalnymi środkami alkalizującymi, w celu zapobieżenia nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. Ponadto należy unikać stresu, zadbać o wypoczynek i właściwe dotlenienie organizmu oraz spokojny, głęboki sen w ilości 7-8 godzin na dobę. Po zakończeniu stosowania diety warto przez okres co najmniej 4 tygodni zasilić organizm dobrymi preparatami witaminowymi, mineralnymi oraz mikroelementami.

Więcej o dietach VLC-TKD

Dieta termo-ketogeniczna FAST KETOSIS wegańska bio – 5 dni

5-dniowa bardzo niskokaloryczna dieta termo-ketogeniczna islaverde® FAST KETOSIS wegańska bio o dziennej kaloryczności 650 kcal zastępuje pełne 5-dniowe wyżywienie i składa się z:

  • 15 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-kakaowcową (20 g każda)
  • 10 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-aroniową (20 g każda)
  • 5 saszetek z mieszanką proteinową do sporządzania Deseru Proteinowego (37 g każda),  zawierającą proteiny z zielonego groszku, mielone kriogenicznienasiona konopi  i tłoczony na zimno olej konopny, w 2 smakach do wyboru: owocowym i kakaowym

Z zawartości 25 saszetek (kakaowiec/aronia) przyrządza się napoje, najlepiej w blenderze. Mieszankę o smaku kakaowca (20 g) należy rozprowadzić w 250 ml gorącej wody i otrzymany napój wypić na śniadanie, obiad i kolację.  Napoje o smaku aronii (20 g) należy przyrządzać z 250 ml ciepłej wody (o temp. do 50°C) i pić je na drugie śniadanie i podwieczorek. Każdy napój ma wartość energetyczną ok. 100 kcal. Napoje wolno dosładzać, ale tylko bezkalorycznymi słodzikami, najlepiej naturalnymi (np. stewią).

Deser Proteinowy należy przyrządzić, mieszając zawartość saszetki z 90-100 g jogurtu wegańskiego  (½ małego pojemnika) i spożywać  o dowolnej porze dnia lub przed aktywnością fizyczną.

Dzienny Plan diety FAST KETOSIS wegańskiej bio:

Śniadanie

Mieszanka z kakaowcem (20 g)

II śniadanie

Mieszanka z aronią (20 g)

Obiad

Mieszanka z kakaowcem (20 g)

Podwieczorek

Mieszanka z aronią (20 g)

Kolacja

Mieszanka z kakaowcem (20 g)

o dowolnej porze dnia lub

przed aktywnością 

Deser Proteinowy (37 g)

Pomiędzy posiłkami koniecznie należy uzupełniać ilość płynów w organizmie; łącznie powinno się wypijać  min. 1,5 – 2 litrów płynów dziennie (wody i niesłodzonych herbat: zielonych, owocowych lub ziołowych).

u01.png

FAST KETOSIS*

(dzienna porcja)

Mieszanka z kakaowcem (20 g)

Mieszanka z aronią (20 g)

Deser

Proteinowy (37g)

Energy

2632 kJ/630 kcal

431 kJ/103 kcal

414 kJ/99 kcal

766-803 kJ
183-192 kcal

Tłuszcz

38 g

6,4 g

5,6 g

11,8-13,3 g

w tym tłuszcze MCT

21 g

5,6 g

4,9 g

0,4-1,1 g

Węglowodany

25 g

2,4 g

3,6 g

4,4-6,6 g

w tym cukry

16 g

0,9 g

1,2 g

0,4-0,5 g

Błonnik

2 g

1,8 g

1,8 g

Białko

55 g

8,4 g

8,2 g

16,6-17 g

Sód

< 1 g

0 g

0 g

< 1 g

*W podanych wartościach uwzględniona została wartość odżywcza 190 g (małe opakowanie) jogurtu wegańskiego.

Składniki (z upraw ekologicznych): koncentrat protein z zielonego groszku (80%), tłoczony na zimno olej z konopi,
mielone kriogenicznie: nasiona konopi, miąższ kokosa, całe ziarna kakaowca, liofilizowane owoce aronii i czarnego bzu
oraz sproszkowany imbir i cynamon cejloński.

Typ VLC-TKD
kcal/dzień 650
czas trwania 5 dni
utrata wagi do 5 kg
aktywność niska