Dieta termo-ketogeniczna SMART KETOSIS wegańska bio

Nowy

Zalety i korzyści płynące ze stosowania diety:

  • dieta dla wegetarian, wegan  i osób z nietolerancją laktozy
  • łatwy do zastosowania 12-dniowy plan diety w 3 zestawach 4-dniowych
  • szybka utrata wagi: 8-9 kg lub do 8-9% masy ciała; silny efekt termogeniczny
  • szybka redukcja tkanki tłuszczowej i minimalna utrata tkanki mięśniowej
  • dla osób z dużą nadwagą i osób otyłych, średnio aktywnych fizycznie
  • dietę należy wspomagać ćwiczeniami mało wysiłkowymi (20-30 min dziennie)
  • zalecane cykliczne stosowanie diety kilka razy w ciągu roku

Więcej szczegółów

372,00 PLN

Koncentrat protein serwatkowych WPC80 to jedyny składnik pochodzenia zwierzęcego stosowany do tej pory w ketogenicznych dietach islaverde®. Spośród wszystkich rodzajów białka spożywczego białko serwatkowe charakteryzuje się najwyższym stopniem strawności.  Z drugiej jednak strony, zawartość laktozy w koncentracie protein serwatkowych WPC80 (5-8%), czyni go nieprzydatnym dla wegetarian, wegan i osób zmagających się z nietolerancją laktozy.

Z tego powodu, w nowej, termo-ketogenicznej wersji diety SMART KETOSIS w wersji wegańskiej bio koncentrat protein serwatkowych WPC80 zastąpiony został koncentratem białka roślinnego z zielonego groszku (80%) oraz mielonymi kriogenicznie nasionami konopi. Ponadto, całkowita zawartość białka w mieszance wynosi od 30 do 35%, co stanowi o 5 - 10% więcej niż w standardowych dietach ketogenicznych.

Dieta SMART KETOSIS w wersji wegańskiej bio zapewnia ok. 900 kcal/dzień i zawiera 13%  węglowodanów, ponad 30%  białka i  ponad 50%  tłuszczów roślinnych. Bardzo niski udziałwęglowodanów w diecie sprawia, że już w 2-3 dniu diety organizm – z powodu braku glikogenu, otrzymywanego wyłącznie z węglowodanów –zmuszony jest do pokrywania powstałych niedoborów energii z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej. Proces ten nazywany jest przejściem w metaboliczny stan ketozy; stabilizuje on działanie hormonów, dzięki czemu głód staje się mniej odczuwalny. Mechanizm ten – opisany kilkanaście lat temu, na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych na dużych grupach osób otyłych i osób z nadwagą – zapewnia szybka redukcje tkanki tłuszczowej i minimalna utratę beztłuszczowej masy ciała, czyli tkanki mięśniowej.

Redukcja masy ciała w ciągu 8 dni może wynieść nawet 8-9 kg lub do 8-9% masy ciała przed rozpoczęciem diety.

Dieta SMART KETOSIS składa się wyłącznie z naturalnych składników pochodzących z upraw ekologicznych. Są to zmielone  kriogenicznie: miąższ kokosa, całe ziarna kakaowca  (z łuskami), liofilizowane owoce aronii i czarnego bzu, nasiona konopi siewnej, imbir i cynamon cejloński oraz tłoczony na zimno olej konopny bio. Wszystkie składniki diety (poza olejem) powodują silny efekt termogeniczny SDA (ang. Specific Dynamic Action), wspomagając dodatkowo proces szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Diety islaverde® nie zawierają żadnych dodatków chemicznych: konserwantów, stabilizatorów, czy polepszaczy smaku.

Działanie diety warto wspomagać codziennymi, krótkimi (20-30 min) ćwiczeniami mało wysiłkowymi, bądź dłuższymi i szybszymi spacerami, podczas których już od pierwszej minuty intensyfikowany jest proces spalania tkanki tłuszczowej.

Przed zakupem diety należy koniecznie zasięgnąć konsultacji lekarskiej w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych przeciwskazań do jej stosowania. Diety nie powinny stosować osoby pozostające w trakcie leczenia istniejących schorzeń oraz przeprowadzające kuracje zdrowotne, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Podczas przeprowadzania diety – poza zalecanym właściwym nawadnianiem – warto wspomagać organizm naturalnymi środkami alkalizującymi, w celu zapobieżenia nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. Ponadto należy zadbać o wypoczynek i właściwe dotlenienie organizmu, unikanie stresu, a także spokojny, głęboki sen w ilości 7-8 godzin na dobę. głęboki sen w ilości 7-8 godzin na dobę. Po zakończeniu stosowania diety warto przez okres co najmniej 4 tygodni zasilić organizm dobrymi preparatami witaminowymi, mineralnymi oraz mikroelementami.

Więcej o dietach LC-TKD

Dieta SMART KETOSIS wegańska bio – 12 dni

12-dniowa niskokaloryczna dieta termo-ketogeniczna islaverde® SMART KETOSIS wegańska bio o dziennej kaloryczności 900 kcal zastępuje pełne 12-dniowe wyżywienie i składa się z:

  • 24 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-kakaowcową (20 g każda)
  • 24 saszetek z mieszanką proteinowo-kokosowo-aroniową (20 g każda)
  • 24 saszetek z mieszanką proteinową do sporządzania Deseru Proteinowego (37 g każda),  zawierającą proteiny  zielonego groszku , mielone kriogenicznie organiczne nasiona konopi  i tłoczony na zimno olej konopny, w 2 smakach do wyboru: owocowym i kakaowym

Z zawartości 48 saszetek (kakaowiec/aronia) przyrządza się napoje, mieszając  je z wodą, najlepiej w blenderze. Mieszankę o smaku kakaowca (20 g) należy rozprowadzić w 250 ml gorącej wody i otrzymany napój wypić na śniadanie i na obiad.  Napoje o smaku aronii (20 g) należy przyrządzać z 250 ml wody o temp. do 50°C i pić je na drugie śniadanie i podwieczorek. Każdy napój ma wartość energetyczną ok. 100 kcal. Napoje wolno dosładzać, ale tylko bezkalorycznymi słodzikami, najlepiej naturalnymi (np. stewią).

Deser Proteinowy (37 g) należy przyrządzać, mieszając zawartość saszetki z 90 g jogurtu wegańskiego  (½ małego pojemnika) i spożywać 2 razy dziennie, na śniadanie i na podwieczorek.

Dzienny Plan diety SMART KETOSIS wegańskiej bio:

Śniadanie

Mieszanka z kakaowcem (20g)

Deser Proteinowy (37g)

II śniadanie

Mieszanka z aronią (20 g)

Obiad

Mieszanka z kakaowcem (20 g

Podwieczorek

Mieszanka z aronią (20 g)

Deser Proteinowy (37g)

Pomiędzy posiłkami koniecznie należy uzupełniać ilość płynów w organizmie; łącznie powinno się wypijać  min. 1,5 – 2 litrów płynów dziennie (wody i niesłodzonych herbat: zielonych, owocowych lub ziołowych).

u01.png

u06.png

u02.png

u03.png

SMART KETOSIS *

(dzienna porcja)

Mieszanka z ka-

kaowcem (20 g)

Mieszanka z aronią (20 g)

Deser

Proteinowy (37g)

Energia

3726 kJ/890 kcal

431 kJ/103 kcal

414 kJ/99 kcal

766-803 kJ
183-192 kcal

Tłuszcz

54 g

6,4 g

5,6 g

11,8-13,3 g

w tym tłuszcze MCTs

21 g

5,6 g

4,9 g

0,4-1,1 g

Węglowodany

31 g

2,4 g

3,6 g

4,4-6,6 g

w tym cukry

5 g

0,9 g

1,2 g

0,4-0,5 g

Błonnik

13 g

2 g

1,8 g

1,8 g

Białko

75 g

8,4 g

8,0 g

16,6-17 g

Sód

1 g

0 g

0 g

< 1 g

ALA (Omega-3)

4,4 g

0 g

0 g

4,4 g

LA (Omega-6)

11 g

0 g

0 g

11 g

*W podanych wartościach uwzględniona została wartość odżywcza 190 g (małe opakowanie) jogurtu wegańskiego: energia 103 kcal, tłuszcz 6 g, węglowodany 10 g, białko 8 g.

Składniki (z upraw ekologicznych):  koncentrat białka zielonego groszku (80%), tłoczony na zimno olej z konopi, mielone kriogenicznie: nasiona konopi, miąższ kokosa, całe ziarna kakaowca, liofilizowane owoce aronii i czarnego bzu oraz sproszkowany imbir i cynamon cejloński.

Typ LC-TKD
kcal/dzień 900
czas trwania 12 dni
utrata wagi 10 kg
aktywność średnia