Niskokaloryczna dieta ketogeniczna KETO SOUP, 4 dni x 904 kcal

1 opakowanie na 4 dni, 904 kcal/dzień

Mieszanki zup w proszku w saszetkach po 45 g, 16 porcji

Więcej szczegółów

artykuł czasowo niedostępny

89,90 PLN

Zastępujące całodzienne wyżywienie zupy w formie proszków w saszetkach należy spożywać w równych odstępach czasu przez okres 4 dni. Przygotowanie posiłków jest łatwe i szybkie:

Zawartość jednej saszetki (45 g) należy zalać 250 ml wrzątku i następnie dokładnie wymieszać, najlepiej przy pomocy miksera, w blenderze lub używając widelca, aż do całkowitego rozpuszczenia składników. Zupy są gotowe do spożycia już po upływie 1 minuty od momentu zalania ich wrzątkiem, ponieważ w zmielonych kriogenicznie warzywach i grzybach zachodzi bardzo wysoki transfer ciepła.

W przerwach pomiędzy posiłkami należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu: wskazane jest wypijanie minimum 2 - 2,5 litrów płynów dziennie (wody i różnych rodzajów herbat: zielonych, owocowych i ziołowych).

Menu

Śniadanie

Zupa wysokobiałkowa

 II śniadanie

Zupa wysokobiałkowa

Obiad

Zupa wysokobiałkowa

 Kolacja

Zupa wysokobiałkowa

Niskokaloryczna dieta ketogeniczna KETO SOUP, LCKD (Low-Calorie Ketogenic Diet) to 4-dniowy program odchudzania typu TDR (Total Diet Replacement) do stosowania w domu, przeznaczony dla zdrowych dorosłych osób z nadwagą. Dieta zapewnia skuteczną redukcję poziomu tkanki tłuszczowej oraz jednoczesną ochronę tkanki mięśniowej. Można ją stosować cyklicznie kilka razy w roku, najlepiej w odstępach parotygodniowych. Szacowana utrata wagi EBWL (Estimated Body Weight Loss) po przeprowadzeniu diety: 5-6%.

Grupa docelowa

Dieta KETO SOUP przeznaczona jest dla osób o określonych preferencjach smakowych. Jest ona szczególnie często wybierana przez kobiety o niewielkiej nadwadze (BMI <27,5), prowadzące aktywny tryb życia. Prowadzącym aktywny tryb życia osobom o większej nadwadze i osobom otyłym (BMI > 27,5) zaleca się zastosowanie 8-dniowej diety KETO SOUP PLUS lub SOUP Keto-Week.

Podczas przeprowadzania diety należy zmniejszyć intensywność wysiłku fizycznego o około 20-30%.

Zasada działania diety

Dzięki wyjątkowej kompozycji składników diety (na bazie mieszanki protein, całego spektrum naturalnych tłuszczów MCT oraz innych tłuszczów roślinnych), już w 2-3 dniu jej stosowania następuje bardzo szybkie wejście w metaboliczny stan ketozy. Od tego momentu powstały w organizmie deficyt energetyczny pokrywany jest ze spalania zawartych w diecie kwasów tłuszczowych i tkanki tłuszczowej, przekształcanych w wątrobie w ciała ketonowe. Sposób dystrybucji energii w krwiobiegu zmienia się z glukozowego (za pośrednictwem insuliny) w dystrybucję za pośrednictwem ciał ketonowych. Podwyższona liczba ciał ketonowych we krwi powoduje spadek poziomu greliny - hormonu regulującego apetyt, co znacznie ogranicza odczuwanie głodu. Opisane zmiany metaboliczne, przy jednoczesnym zaniku obecności insuliny we krwi, ułatwiają pomyślne ukończenie planu diety.

Dieta KETO SOUP umożliwia bardzo szybkie wejście w stan ketozy. Aby zminimalizować utratę beztłuszczowej masy ciała FFM (Fat-Free Mass), we wszystkich niskokalorycznych lub bardzo niskokalorycznych dietach Islaverde należy zwiększyć w nich ilość białka do minimum 75 g/dzień. Przy bardzo ograniczonej ilości węglowodanów w diecie białko białko – w synergii z tłuszczami MCT, obecnymi w miąższu kokosa, jednym z podstawowych składników diety – skutecznie odtworzy niewielkie ubytki w tkance mięśniowej.

Dzienne menu

W diecie KETO SOUP całodzienne wyżywienie zastępują 4 wysokobiałkowe zupy na bazie białka z zielonego groszku, białka z ryżu oraz białka z kurczaka, w czterech zróżnicowanych smakach: z burakiem ćwikłowym, z porem, z pieczarkami i z kurczakiem.

Dieta KETO SOUP stworzona została na bazie suszonych w niskich temperaturach, a następnie zmielonych kriogenicznie (w temp. -60°C) do postaci bardzo miałkiego proszku składników roślinnych i grzybów. W wyniku połączenia ich z białkiem z grochu, białkiem z ryżu i białkiem z kurczaka oraz z tłoczonymi na zimno olejami roślinnymi powstają mieszanki do sporządzania zróżnicowanych smakowo zup wysokobiałkowych. Zupy bogate są w kwasy tłuszczowe NNKT: omega-3 i omega-6, a także dostarczają odpowiednie dzienne dawki wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym kompleks witamin i minerałów.

Ważne informacje

Dieta KETO SOUP to zastępujący całodzienna dietę środek spożywczy, przeznaczony do kontroli masy ciała, zwany TDR (Total Diet Replacement). Został on opracowany wyłącznie dla zdrowych dorosłych osób z nadwagą lub otyłością, dążących do redukcji masy ciała. Dieta spełnia wymagania zawarte w najnowszym ROZPORZĄDZENIU DELEGOWANYM KOMISJI (UE) 2017/1798 z 2.czerwca 2017 r.

Przed zakupem diety należy zasięgnąć porady lekarskiej, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania. Dieta nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży, kobiety karmiące, młodzież oraz osoby pozostające w trakcie leczenia istniejących schorzeń.

Podczas przeprowadzania należy koniecznie zadbać o odpowiedni odpoczynek, 7-8 godzin regenerującego snu w ciągu doby i umiarkowanie intensywną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

Dieta KETO SOUP dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiedniej ilości dziennej, pod warunkiem jej stosowania zgodnie z zalecanym sposobem użycia.

Składniki: miąższ kokosa, białko z grochu, tłoczone na zimno oleje: rzepakowy i słonecznikowy,  białko z ryżu, białko z kurczaka, suszony burak, suszony por, suszone pieczarki, zioła, przyprawy,  sól, kompleks witamin i minerałów.

Zupy wolne są od sztucznych dodatków, konserwantów, glutenu oraz składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

Witaminy i minerały (dzienna dawka pokarmowa): Witamina A: 700 μg, Witamina D3: 10 μg, Witamina E: 10 mg, Witamina C: 110 mg, Witamina K: 70 μg, Tiamina: 0,8 mg, Ryboflawina: 1,6 mg, Niacynamid: 17 mg, Witamina B6: 1,6 mg, Foliany: 195 μg, Witamina B12: 3 μg, Biotyna: 40 μg, Kwas pantotenowy: 5 mg, Wapń: 950 mg, Fosfor: 730 mg, Potas: 3,1 g, Żelazo: 9 mg, Cynk: 9,4 mg, Miedź: 1,1 mg, Jod: 150 μg, Molibden: 65 μg, Selen: 70 μg, Sód: 575 mg, Magnez: 150 mg, Mangan: 3 mg, Chlorki: 830 mg, Cholina: 400 mg.

Dzienna wartość odżywcza (180 g)

Energia (kJ/kcal)

3770/904

Tłuszcz (g)

53,7

w tym nasycone kwasy tłuszczowe (g)

12,9

Węglowodany (g)

19,9

w tym cukry (g)

5,9

Błonnik (g)

12

Białko (g)

79,7

Sól (g)

0,72

Energia z tłuszczu / białka / węglowodanów (%)

53 / 35 / 9

Najkrótszy Kurs Dietetyki

Dlaczego większość diet jest nieskuteczna?

Każde pożywienie posiada określoną ilość energii, wyrażoną w kJ lub kcal. I nawet gdy się nie ruszamy, to dla utrzymania stałej temperatury ciała, aktywności mózgu i podstawowych funkcji biologicznych organizmu, potrzebujemy energii, którą pozyskujemy z pożywienia. Powszechnie uważa się, że gdy energia dostarczana organizmowi w posiłkach jest większa niż całkowita energia spalana przez organizm, to w wyniku przyrostu tkanki tłuszczowej zaczyna się przybierać na wadze.

Twierdzenie to nie znajduje jednak pokrycia w rzeczywistości, znanych jest bowiem wiele przypadków ludzi, którzy pozostają szczupli przez lata mimo spożywania 3000 kcal /dzień, podczas gdy wiele osób przyjmujących dziennie w pożywieniu tylko 2000 kcal musi się ustawicznie zmagać z nadwagą, nawet gdy regularnie odwiedzają siłownię. Wynika z tego, że każdy z nas posiada różną zdolność do spalania energii, zależącą od indywidualnego przebiegu procesów metabolicznych. I właśnie istnienie tych indywidualnych uwarunkowań świadczy o tym, że aby schudnąć, trzeba nie tylko ograniczyć kaloryczność posiłków, ale także pobudzić swój metabolizm.

Niestety, najbardziej popularne diety odchudzające wywołują zupełnie niezamierzoną reakcję obronną organizmu: metabolizm spowalnia, aby chronić cenne rezerwy energii, jakimi jest tkanka tłuszczowa. Zrozumienie działania tego mechanizmu jest kluczowe dla wyjaśnienia, dlaczego przeprowadzanie, nawet przez dłuższy okres czasu, diet opartych jedynie na restrykcji kalorycznej, nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jak można przyspieszyć metabolizm?

Każda dieta niskokaloryczna zawierająca węglowodany jest sygnałem dla organizmu, aby rozpoczął ochronę swych rezerw tłuszczowych. W tym celu spowalnia on metabolizm wbrew naszej woli, zachowując się niczym niedźwiedź podczas snu zimowego. Dodatkową przeszkodę stanowią zmiany hormonalne: spada poziom leptyny - hormonu sytości, i podwyższa się poziom greliny - hormonu głodu. Długotrwałe pozostawanie w takim stanie prowadzi z reguły do osłabienia motywacji i w rezultacie pojawienia się efektu jo-jo.

Fizjolodzy żywienia i dietetycy od dawna próbowali stworzyć dietę, która rozwiązałaby ten problem. Ostatecznie przełom w badaniach nastąpił dopiero wtedy, gdy udało się potwierdzić naukowo wpływ węglowodanów na kwestię odchudzania. W badaniu porównawczym, przeprowadzonym na dużych grupach uczestników obojga płci, wykazana została znacznie wyższa skuteczność bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej VLCKD (Very Low-Calorie Ketogenic Diet), w porównaniu z dietami o identycznej wartości energetycznej, ale zawierającymi węglowodany. Okazało się, że tylko tłuszcze, a szczególnie nasycone roślinne kwasy tłuszczowe MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha węglowego), są w stanie zwiększyć metabolizm u osób pozostających na diecie bardzo niskokalorycznej. W przyrodzie najwięcej MCT występuje w miąższu kokosa oraz … w mleku matki karmiącej.

Czym jest ketoza?

Brak lub bardzo niskie spożycie węglowodanów powoduje spadek glukozy (cukru) we krwi. Glikogen (inna forma glukozy), przechowywany w mięśniach szkieletowych i w wątrobie, przejmuje wtedy rolę glukozy i dostarcza energię do wszystkich narządów, aż do momentu wyczerpania się jej rezerw. W zależności od poziomu aktywności fizycznej osób odchudzających się, glikogen i niewielka ilość węglowodanów obecnych w diecie VLCKD wyczerpują się już po upływie 2-3 dni.Ponieważ trzustka przestaje od tego momentu wytwarzać niezbędną do transportu glukozy insulinę, wątroba zmuszona jest do pobierania obecnych w tkance tłuszczowej trójglicerydów, w celu podtrzymania niezbędnych funkcji życiowych organizmu. Trójglicerydy przekształcane są w wątrobie w ciała ketonowe (ketony), które dostają się do krwioobiegu, gdzie przejmują funkcje zanikającej glukozy, nieustannie dostarczając energię do mózgu, mięśni i innych narządów wewnętrznych organizmu. W momencie, gdy organizm zaczyna pobierać więcej energii z ciał ketonowych niż z glukozy, następuje jego przejście w metaboliczny stan ketozy.

W czasach prehistorycznych stan ketozy był powszechnym rodzajem metabolizmu człowieka i do dziś zachował się jedynie u dzieci karmionych piersią. W stanie ketozy źródłem energii staje się – w miejsce glukozy o niskiej energii 4 kcal / g – wysokoenergetyczny tłuszcz (9 kcal/g). Ponadto tłuszcze nie stanowią pożywki dla pasożytów, patogenów ani komórek nowotworowych; z tego powodu dieta VLCKD posiada właściwości detoksyfikacyjne. Więcej na temat niesamowitych terapeutycznych właściwości diet ketogenicznych można przeczytać na stronie www.nkdiet.com.

Fenomen diety VLCKD

W ostatnich latach na temat diety VLCKD opublikowano wiele opracowań naukowych i artykułów, w których wykazano, że najskuteczniejszą formą leczenia otyłości przy użyciu diety VLCKD (500-800 kcal /dzień) jest łączenie tłuszczów MCT z bardzo dobrze przyswajalnymi proteinami serwatkowymi lub roślinnymi z zielonego groszku.

Tłuszcze MCT są metabolizowane bezpośrednio w wątrobie, bez użycia żółci, niezbędnej do trawienia innych tłuszczów. Dzięki tej właściwości MCT zapewniają szybką i skoncentrowaną energię, jakościowo nieporównywalną do węglowodanów. Szybka energia jest niezbędna do prawidłowego trawienia i absorpcji wysoce termogenicznego białka. Proces syntezy białka jest konieczny, aby zminimalizować utratę FFM (beztłuszczowej masy ciała) lub, innymi słowy, w celu ochrony tkanki mięśniowej.

W 2-3 dniu diety stężenie ciał ketonowych we krwi nagle wzrasta, powodując spadek poziomu hormonu głodu - greliny, zwanego również regulatorem apetytu.

Opisany fenomen bardzo niskokalorycznych diet ketogenicznych pokazuje, że można połączyć dietę bardzo niskokaloryczną z przyspieszeniem metabolizmu, aby osiągnąć szybką redukcję tkanki tłuszczowej bez utraty beztłuszczowej masy ciała, a także znacząco zmniejszyć odczuwanie uczucia głodu. Specjaliści w dziedzinie żywienia i dietetyki zalecają stosowanie diety VLCKD w leczeniu otyłości. Skorzystaliśmy z ich rad i stworzyliśmy dietę VLCKD do samodzielnego przeprowadzenia w domu, pozwalającą w ciągu 9 dni stracić nawet do 10% masy ciała.

Jak schudnąć szybko i bezpiecznie?

Szybki i bezpieczny proces odchudzania powinien zająć kilka dni i umożliwić zredukowanie tak dużej ilości tłuszczu, jak to tylko możliwe, przy minimalnej utracie tkanki mięśniowej i nie powodując odwodnienia organizmu. Dieta VLCKD spełnia te wymagania, ponieważ powoduje ona utratę 7-10% masy ciała w ciągu 5-9 dni.

W diecie ketogenicznej, w której stosuje się restrykcję kaloryczną, zalecane jest zwiększenie udziału białka do 25-30%. Zgodnie z nową dyrektywą UE, która będzie obowiązywała od 2023 roku, spożycie białka w diecie VLCKD powinno przekraczać 30%, a porcja dzienna tego makroskładnika powinna zawierać minimum 75 g. Spożywanie białka w ilości 50 g-75 g dziennie całkowicie pokrywa deficyt spalonej tkanki mięśniowej. Ten rodzaj diety nazwaliśmy dietą termo-ketogeniczną.

Podczas stosowania diety VLCKD należy zwiększyć ilość wypijanych płynów do minimum 2-2,5 litrów dziennie, szczególnie w ciągu pierwszych 2 dni. W tym okresie organizm pozbywa się wodnego roztworu glikogenu, zawierającego około 500 g czystego glikogenu i 1,5 litra wody. Po zakończeniu diety i „wyjściu” z metabolicznego stanu ketozy, odzyskuje się około 1-2 kg masy ciała, ze względu na odtwarzany glikogen. Dobrze jest wtedy uzupełnić dietę o składniki mineralne, zwiększające wchłanianie wody przez organizm.

Jaki program przyjąć po zakończeniu stosowania diety ketogenicznej Islaverde®?

Można kontynuować pełnokaloryczną dietę ketogeniczną - zasady jej stosowania opisane są na naszej stronie www.nkdiet.com). Innym sposobem jest stosowanie cyklicznych diet ketogenicznych, . intermittent fasting, diety Dr’a Mosley’a 5:2 lub cyklicznego (w odstępach 2-3 miesięcy) stosowania diet Islaverde®. Na pewno korzystnie jest stosować dietę śródziemnomorską, w której warto jest zwiększyć udział tłuszczów (ta wersja diety często jest nazywana śródziemnomorską-hiszpańską). W każdym przypadku zalecamy spożywanie jak największych ilości naturalnych blokerów cukru, najlepiej w koktajlach owocowych. O blokerach cukru także można przeczytać na naszej stronie.

napoje z dodatkiem imbiru wspierające odporność ogranizmu

zawrty w nich imbir ma działanie m.in.
antywirusowe
antybakteryjne
przeciwutleniające
antynowotworowe
przeciwpasożytnicze
przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwwymiotne

27,50
PLN

ANTY

WIRUSOWE

SOKI

antywirusowe soki z imbirem