Korzyści

KETOGENICZNE FAKTY

Czym jest
ketoza?

Kiedy ograniczysz ilość węglowodanów w diecie wywołasz zmiany metaboliczne, które doprowadzą do ketozy. Wątroba zaczyna wtedy spalać tkankę tłuszczową i przekształcać ją w ciała ketonowe – alternatywne źródło energii. Ketony z powodzeniem zastępują insulinę we krwi, która była wcześniej potrzebna do transportu glukozy do komórek organizmu. Spadek poziomu insuliny i greliny (ta ostatnia to hormon apetytu), zmniejsza uczucie głodu. Od tego momentu organizm zaczyna również skutecznie redukować tkankę tłuszczową. Jednocześnie uruchamiany jest proces autofagii, który prowadzi do detoksykacji organizmu.

Korzyści islaverde®

Łatwa utrata wagi

Możesz osiągnąć 5-6% Szacowanej Utraty Masy Ciała (z ang. EBWL) w mniej niż tydzień. Wystarczy, że wypełnisz 6-dniową Niskokaloryczną Dietę Ketogeniczną (z ang. LCKD) o nazwie Perfect ponieważ spełnia ona wymagania najnowszego rozporządzenia UE 2017/1798 dotyczącego diet niskokalorycznych i bardzo niskokalorycznych. Dietę Perfect LCKD można również przedłużyć do 9 dni, co jest szczególnie polecane osobom otyłym i prowadzącym siedzący tryb życia. Stosowane w tej diecie napoje ketonowe i zupy zastępują wszystkie posiłki na 6-9 dni.

Poniżej podajemy listę 6 naukowo udowodnionych korzyści żywienia ketogenicznego i stylu życia.

FAKTY

Żywność i diety
keto

Utrata wagi
oraz zmniejszenie apetytu
Wzmocnienie
wrażliwości
na insulinę
Osiągnięcie stanu
metabolicznej
elastyczności
Wzmocnienie
odporności
Poprawa funkcji
mózgu
Ochrona układu
sercowego

Korzyści islaverde®

Łatwe zarządzanie wagą

 

Dieta ketogeniczna może pomóc w kontroli wagi na kilka sposobów, w tym zwiększyć metabolizm i zmniejszyć apetyt. Dieta ta jest bogata w bardzo sycące zdrowe tłuszcze, które silnie redukują hormony stymulujące głód. Utrzymanie ketozy, czyli stanu braku głodu wymaga bardzo specyficznych i specjalnie przygotowanych posiłków, z wykluczeniem ogólnodostępnej żywności wysoko przetworzonej. Dlatego keto żywność islaverde® jest tak wygodna. Ten łatwy w przygotowaniu produkt zastępujący posiłek może być substytutem śniadania, przekąski lub posiłku przedtreningowego. Jako uzupełnienie niezbędne będzie przygotowanie co najmniej 2 ulubionych posiłków ketogenicznych.

Asortyment produktów islaverde®

Korzyści keto żywności i diet

Diety ketogeniczne od dziesięcioleci budzą kontrowersje. Niektórzy dietetycy twierdzą, że podnoszą poziom cholesterolu i powodują choroby sercowo-naczyniowe ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Jednak liczne badania naukowe i badania kliniczne wykazały, że diety ketonowe niosą ze sobą szereg korzyści dla zdrowia człowieka.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź publikacje naukowe wymienione poniżej.