O Nas

Segura, prywatna polska firma zarejestrowaną w Warszawie w 1988 roku do niedawna nieprzerwanie prowadzona jako firma rodzinna przez dwóch udziałowców. Na początku 2020 roku do naszego zespołu dołączyli nowi udziałowcy, którzy intensywnie dbali o zaawansowany marketing i działania w sieciach społecznościowych.

Odżywcze mieszanki proszków islaverde® o trwałości ponad 12 miesięcy zawierają wyłącznie naturalne składniki i są wolne od GMO i glutenu. Wraz z białkami serwatki WPC-80, a także wysokiej jakości białkami grochu i ryżu – stanowią podstawę kompletnej niskokalorycznej diety ketogenicznej – planu całkowitego zastąpienia posiłku dla szybkiej i skutecznej utraty wagi, z bardzo dobrym wpływ na zdrowie człowieka.

Nasza nowa gama keto diet i produktów żywnościowych islaverde® oparte na naturalnych składnikach wegańskich ma za zadanie pomóc przy kontroli wagi po zakończeniu diety ketogenicznej LCKD. Jest to nowoczesny i funkcjonalny model żywienia.

Zapraszamy do współpracy!

NASZA METODA

Mielenia techniką kriogeniczną

Obecnie działalność Segury obejmuje produkcję i handel. Firma specjalizuje się w przetwarzaniu na zimno (w temperaturach poniżej 25°C) i rozdrabnianiu kriogenicznym (w temperaturach dochodzących do -100°C) surowców roślinnych, które są wyjątkowo bogate w tłuszcze (MCT i NNKT), błonnik nierozpuszczalny w wodzie, polifenole i rośliny z bardzo wysokim numerem ORAC. Dzięki zastosowaniu kriotechnologii w rozdrabnianiu – jedynej technologii zdolnej do osiągnięcia najwyższego stopnia rozdrobnienia roślin – surowce roślinne są bardzo dokładnie mielone, co zwiększa zdolność antyoksydacyjną i biodostępność wszystkich cennych bioaktywnych substancji roślinnych i składników odżywczych.

FABRYKA

Warszawa, Polska

Dział produkcyjny firmy znajduje się w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym pod Warszawą. Fabryka wyposażona jest w nowoczesne urządzenia, takie jak młyn kriogeniczny oraz efektywną kosztowo instalację do dostarczania ciekłego azotu. Firma posiada również pilotażową instalację do suszenia niskotemperaturowego, dużą komorę suszarniczą oraz mikrofalowy sterylizator próżniowy. Wyposażenie obejmuje farmaceutyczny mieszalnik proszkowy o podwójnym ruchu oraz pakowarkę do proszków. Produkty firmy są przechowywane i dystrybuowane z klimatyzowanego magazynu wyrobów gotowych.

CERTIFIKATY

Bez zanieczyszczeń

Wiele naszych produktów posiada certyfikaty ekologiczne (wydane przez AGRO BIO TEST Sp. z o.o.). Badania sensoryczne, fizykochemiczne, mikrobiologiczne oraz badania weryfikujące zawartość zanieczyszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem zawartości metali ciężkich, przeprowadziła firma SGS Polska Sp. ogród zoologiczny.