Kawa kuloodporna

Oferujemy Państwu próbki smakowe kawy kuloodpornej. Z jednej próbki 30 g można przyrządzić kawę o zróżnicowanej mocy: 1 bardzo mocną, 2 kawy o średniej mocy lub 3 słabe.

Sposób przyrządzania: należy wymieszać odpowiednią ilość proszku ze szklanką gorącej wody o temperaturze nie przekraczającej 90°C (opakowanie 200 g: oferta tutaj).

Więcej szczegółów

5,50 PLN

Nie należy się przy tym spodziewać, że przyrządzony z mieszanki napój będzie miał smak czarnej kawy W naszej recepturze zamiast czarnej kawy odmiany Arabica zastosowana została zielona kawa odmiany Robusta, charakteryzująca się najwyższą zawartością kofeiny oraz kwasów chlorogenowych (CGA) pośród wszystkich odmian kawy surowej. Dzięki temu zabiegowi mieszanka wykazuje znacznie silniejsze działanie antyoksydacyjne – podczas procesu palenia kawy przeciwutleniające kwasy CGA podlegają bowiem niemal całkowitej degradacji – i pełni jednocześnie funkcję naturalnego blokera cukru. Charakterystyczny dla zielonej kawy gorzki smak jest całkowicie eliminowany dzięki dominującym smakom kokosa i łuski kakaowca.

Wszystkie naturalne komponenty mieszanki (3 x K: kawa, kokos, kakaowiec) są szczególnie bogate w błonnik i wraz z kwasami CGA wykazują – poprzez stabilizację poziomu insuliny w organizmie – silne działanie odchudzające. Działanie to jest dodatkowo wzmacniane przez tłuszcze zawarte w kokosie oraz kofeinę o silnych własnościach energetyzujących i przyspieszających przemianę materii.

Dzięki niewielkiej zawartości węglowodanów naszą wersję kawy kuloodpornej można także z powodzeniem stosować w diecie ketogenicznej, rezygnując wtedy oczywiście z dosładzania kawy cukrem. Osobom zainteresowanym kilkudniową bardzo niskokaloryczną dietą ketogeniczną polecamy oferta tutaj.

Kawa powinna być zaparzana w temperaturze nie przekraczającej 90°C, z uwagi na częściowe wytracanie się kwasów CGA we wrzątku. Z reguły zaleca się stosować 2 łyżeczki kawy na szklankę wody, ale dla spotęgowania efektu energetyzującego ilość tę można bez problemu zwiększyć dwu- lub nawet trzykrotnie, tj. do 100 – 150 mg kofeiny.

Oferujemy Państwu jedyny w swoim rodzaju, skomponowany wyłącznie z naturalnych składników i nie zawierający żadnych sztucznych dodatków napój o silnym działaniu odchudzającym i energetyzującym, powstały na bazie owoców i ziaren najcenniejszych roślin tropikalnych: kokosa, kakaowca i zielonej kawy.

Zastosowanie unikalnej technologii mielenia kriogenicznego w procesie produkcji kawy powoduje zwiększenie biodostępności wartości odżywczych poszczególnych składników mieszanki, a także polepszenie działania błonnika nierozpuszczalnego, który o wiele skuteczniej blokuje wchłanianie cukru do krwiobiegu. Kriotechnologia pozwala jednocześnie uzyskać wyśmienitą homogenizację produktu finalnego o bardzo wysokiej zawartości tłuszczów.

To jedyna ze znanych nam kaw, która łączy w sobie tak silne działanie odchudzające z efektem energetyzującym. Chętnie spożyją ją zarówno osoby zmagające się
z niskim ciśnieniem i nadwagą, jak i ćwiczący sportowcy.

Życzymy smacznego!

Zespół Islaverde®

Najkrótszy Kurs Dietetyki

Dlaczego większość diet jest nieskuteczna?

Każde pożywienie posiada określoną ilość energii, wyrażoną w kJ lub kcal. I nawet gdy się nie ruszamy, to dla utrzymania stałej temperatury ciała, aktywności mózgu i podstawowych funkcji biologicznych organizmu, potrzebujemy energii, którą pozyskujemy z pożywienia. Powszechnie uważa się, że gdy energia dostarczana organizmowi w posiłkach jest większa niż całkowita energia spalana przez organizm, to w wyniku przyrostu tkanki tłuszczowej zaczyna się przybierać na wadze.

Twierdzenie to nie znajduje jednak pokrycia w rzeczywistości, znanych jest bowiem wiele przypadków ludzi, którzy pozostają szczupli przez lata mimo spożywania 3000 kcal /dzień, podczas gdy wiele osób przyjmujących dziennie w pożywieniu tylko 2000 kcal musi się ustawicznie zmagać z nadwagą, nawet gdy regularnie odwiedzają siłownię. Wynika z tego, że każdy z nas posiada różną zdolność do spalania energii, zależącą od indywidualnego przebiegu procesów metabolicznych. I właśnie istnienie tych indywidualnych uwarunkowań świadczy o tym, że aby schudnąć, trzeba nie tylko ograniczyć kaloryczność posiłków, ale także pobudzić swój metabolizm.

Niestety, najbardziej popularne diety odchudzające wywołują zupełnie niezamierzoną reakcję obronną organizmu: metabolizm spowalnia, aby chronić cenne rezerwy energii, jakimi jest tkanka tłuszczowa. Zrozumienie działania tego mechanizmu jest kluczowe dla wyjaśnienia, dlaczego przeprowadzanie, nawet przez dłuższy okres czasu, diet opartych jedynie na restrykcji kalorycznej, nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jak można przyspieszyć metabolizm?

Każda dieta niskokaloryczna zawierająca węglowodany jest sygnałem dla organizmu, aby rozpoczął ochronę swych rezerw tłuszczowych. W tym celu spowalnia on metabolizm wbrew naszej woli, zachowując się niczym niedźwiedź podczas snu zimowego. Dodatkową przeszkodę stanowią zmiany hormonalne: spada poziom leptyny - hormonu sytości, i podwyższa się poziom greliny - hormonu głodu. Długotrwałe pozostawanie w takim stanie prowadzi z reguły do osłabienia motywacji i w rezultacie pojawienia się efektu jo-jo.

Fizjolodzy żywienia i dietetycy od dawna próbowali stworzyć dietę, która rozwiązałaby ten problem. Ostatecznie przełom w badaniach nastąpił dopiero wtedy, gdy udało się potwierdzić naukowo wpływ węglowodanów na kwestię odchudzania. W badaniu porównawczym, przeprowadzonym na dużych grupach uczestników obojga płci, wykazana została znacznie wyższa skuteczność bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej VLCKD (Very Low-Calorie Ketogenic Diet), w porównaniu z dietami o identycznej wartości energetycznej, ale zawierającymi węglowodany. Okazało się, że tylko tłuszcze, a szczególnie nasycone roślinne kwasy tłuszczowe MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha węglowego), są w stanie zwiększyć metabolizm u osób pozostających na diecie bardzo niskokalorycznej. W przyrodzie najwięcej MCT występuje w miąższu kokosa oraz … w mleku matki karmiącej.

Czym jest ketoza?

Brak lub bardzo niskie spożycie węglowodanów powoduje spadek glukozy (cukru) we krwi. Glikogen (inna forma glukozy), przechowywany w mięśniach szkieletowych i w wątrobie, przejmuje wtedy rolę glukozy i dostarcza energię do wszystkich narządów, aż do momentu wyczerpania się jej rezerw. W zależności od poziomu aktywności fizycznej osób odchudzających się, glikogen i niewielka ilość węglowodanów obecnych w diecie VLCKD wyczerpują się już po upływie 2-3 dni.Ponieważ trzustka przestaje od tego momentu wytwarzać niezbędną do transportu glukozy insulinę, wątroba zmuszona jest do pobierania obecnych w tkance tłuszczowej trójglicerydów, w celu podtrzymania niezbędnych funkcji życiowych organizmu. Trójglicerydy przekształcane są w wątrobie w ciała ketonowe (ketony), które dostają się do krwioobiegu, gdzie przejmują funkcje zanikającej glukozy, nieustannie dostarczając energię do mózgu, mięśni i innych narządów wewnętrznych organizmu. W momencie, gdy organizm zaczyna pobierać więcej energii z ciał ketonowych niż z glukozy, następuje jego przejście w metaboliczny stan ketozy.

W czasach prehistorycznych stan ketozy był powszechnym rodzajem metabolizmu człowieka i do dziś zachował się jedynie u dzieci karmionych piersią. W stanie ketozy źródłem energii staje się – w miejsce glukozy o niskiej energii 4 kcal / g – wysokoenergetyczny tłuszcz (9 kcal/g). Ponadto tłuszcze nie stanowią pożywki dla pasożytów, patogenów ani komórek nowotworowych; z tego powodu dieta VLCKD posiada właściwości detoksyfikacyjne. Więcej na temat niesamowitych terapeutycznych właściwości diet ketogenicznych można przeczytać na stronie www.nkdiet.com.

Fenomen diety VLCKD

W ostatnich latach na temat diety VLCKD opublikowano wiele opracowań naukowych i artykułów, w których wykazano, że najskuteczniejszą formą leczenia otyłości przy użyciu diety VLCKD (500-800 kcal /dzień) jest łączenie tłuszczów MCT z bardzo dobrze przyswajalnymi proteinami serwatkowymi lub roślinnymi z zielonego groszku.

Tłuszcze MCT są metabolizowane bezpośrednio w wątrobie, bez użycia żółci, niezbędnej do trawienia innych tłuszczów. Dzięki tej właściwości MCT zapewniają szybką i skoncentrowaną energię, jakościowo nieporównywalną do węglowodanów. Szybka energia jest niezbędna do prawidłowego trawienia i absorpcji wysoce termogenicznego białka. Proces syntezy białka jest konieczny, aby zminimalizować utratę FFM (beztłuszczowej masy ciała) lub, innymi słowy, w celu ochrony tkanki mięśniowej.

W 2-3 dniu diety stężenie ciał ketonowych we krwi nagle wzrasta, powodując spadek poziomu hormonu głodu - greliny, zwanego również regulatorem apetytu.

Opisany fenomen bardzo niskokalorycznych diet ketogenicznych pokazuje, że można połączyć dietę bardzo niskokaloryczną z przyspieszeniem metabolizmu, aby osiągnąć szybką redukcję tkanki tłuszczowej bez utraty beztłuszczowej masy ciała, a także znacząco zmniejszyć odczuwanie uczucia głodu. Specjaliści w dziedzinie żywienia i dietetyki zalecają stosowanie diety VLCKD w leczeniu otyłości. Skorzystaliśmy z ich rad i stworzyliśmy dietę VLCKD do samodzielnego przeprowadzenia w domu, pozwalającą w ciągu 9 dni stracić nawet do 10% masy ciała.

Jak schudnąć szybko i bezpiecznie?

Szybki i bezpieczny proces odchudzania powinien zająć kilka dni i umożliwić zredukowanie tak dużej ilości tłuszczu, jak to tylko możliwe, przy minimalnej utracie tkanki mięśniowej i nie powodując odwodnienia organizmu. Dieta VLCKD spełnia te wymagania, ponieważ powoduje ona utratę 7-10% masy ciała w ciągu 5-9 dni.

W diecie ketogenicznej, w której stosuje się restrykcję kaloryczną, zalecane jest zwiększenie udziału białka do 25-30%. Zgodnie z nową dyrektywą UE, która będzie obowiązywała od 2023 roku, spożycie białka w diecie VLCKD powinno przekraczać 30%, a porcja dzienna tego makroskładnika powinna zawierać minimum 75 g. Spożywanie białka w ilości 50 g-75 g dziennie całkowicie pokrywa deficyt spalonej tkanki mięśniowej. Ten rodzaj diety nazwaliśmy dietą termo-ketogeniczną.

Podczas stosowania diety VLCKD należy zwiększyć ilość wypijanych płynów do minimum 2-2,5 litrów dziennie, szczególnie w ciągu pierwszych 2 dni. W tym okresie organizm pozbywa się wodnego roztworu glikogenu, zawierającego około 500 g czystego glikogenu i 1,5 litra wody. Po zakończeniu diety i „wyjściu” z metabolicznego stanu ketozy, odzyskuje się około 1-2 kg masy ciała, ze względu na odtwarzany glikogen. Dobrze jest wtedy uzupełnić dietę o składniki mineralne, zwiększające wchłanianie wody przez organizm.

Jaki program przyjąć po zakończeniu stosowania diety ketogenicznej Islaverde®?

Można kontynuować pełnokaloryczną dietę ketogeniczną - zasady jej stosowania opisane są na naszej stronie www.nkdiet.com). Innym sposobem jest stosowanie cyklicznych diet ketogenicznych, . intermittent fasting, diety Dr’a Mosley’a 5:2 lub cyklicznego (w odstępach 2-3 miesięcy) stosowania diet Islaverde®. Na pewno korzystnie jest stosować dietę śródziemnomorską, w której warto jest zwiększyć udział tłuszczów (ta wersja diety często jest nazywana śródziemnomorską-hiszpańską). W każdym przypadku zalecamy spożywanie jak największych ilości naturalnych blokerów cukru, najlepiej w koktajlach owocowych. O blokerach cukru także można przeczytać na naszej stronie.