Manna kakaowa – zmielone kriogenicznie całe ziarna kakaowca, 150g

Nowy

Manna kakaowa to przetworzone na zimno (w temp. poniżej 45°C), a następnie zmielone kriogenicznie (w temp. do -80°C) do postaci miałkiego proszku, całe ziarna kakaowca z łuskami, pochodzące z Ameryki Łacińskiej. Zastosowanie technologii przetwarzania w niskich temperaturach i mielenia kriogenicznego pozwala nie tylko zachować wszystkie cenne zawarte w ziarnie kakaowca biologicznie czynne substancje i składniki odżywcze: alkaloidy (teobromina, anandamid i kofeina), flawanole (epikatechina), aminokwasy (tryptofan, arginina) oraz minerały (magnez, cynk, żelazo), ale także niepowtarzalny smak i aromat surowego kakao. Dzięki wysokiej zawartości błonnika produkt spowalnia wchłanianie cukru do krwiobiegu i wspiera przyspieszone spalanie tłuszczów.

Więcej szczegółów

12,90 zł

Więcej informacji

Wartość odżywcza w 100g:

Energia (kJ/kcak) 2240/536
Tłuszcz (g)  47
Węglowodany (g) 5
w tym cukry (g) 1
Błonnik (g) 27
Białko (g) 13
Sód (g) 0,058
Wilgotność (%) 7

Kraj pochodzenia surowca: Peru

Zastosowanie: do sporządzania gorącej czekolady, batonów, wypieków, polew na ciasta,  lodów, musów czekoladowych i koktajli owocowych.

Składniki: 100% zmielonych kriogenicznie, przetworzonych w niskich temperaturach całych ziaren kakaowca odmian: Criollo, Trinitario i Forastero. Bez dodatku cukru i środków słodzących, bez konserwantów, barwników i sztucznych aromatów. Produkt nie zawiera tłuszczów trans, cholesterolu oraz glutenu.

Przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, z dala od słońca.

POZOSTAŁE PRODUKTY: