Zmielone kriogenicznie łuski kakaowca, 150g

Zmielone kriogenicznie (w temp. -60°C) do postaci pudru, oczyszczone i przesiane łuski kakaowca zawierają 65% błonnika, w tym głównie błonnik  nierozpuszczalny. Doskonałe rozdrobnienie materiału roślinnego powoduje, że błonnik nierozpuszczalny nie tylko wspomaga perystaltykę jelit, ale także spowalnia wchłanianie cukru do krwiobiegu, ułatwiając jednocześnie przyswajalnie obecnych w łusce cennych bioaktywnych substancji czynnych: polifenoli antyoksydacyjnych oraz alkaloidów (kofeiny i teobrominy). Niska kaloryczność łuski oraz jej pęcznienie w przewodzie pokarmowym stanowią dodatkowy czynnik wspomagający diety odchudzające. Obecna w łuskach kofeina (0,2 g/100 g) oraz teobromina (w śladowych ilościach) powodują, że produkt ma działanie pobudzające i lekko stymulujące.

Więcej szczegółów

9,50 PLN

Zastosowanie:  Zmielone łuski kakaowca pod względem smaku i zapachu dorównują kakao i mogą je z powodzeniem zastąpić w stosunku 1:1. Warto je stosować jako dodatek do koktajli owocowych, lodów, kremów, wypieków oraz do sporządzania polew na ciasta. W połączeniu z masłem kokosowym  mogą one stanowić podstawę autorskich kompozycji czekoladowych, dosładzanych w naturalny sposób daktylami, rodzynkami, miodem lub stewią. Z łusek sporządza się także odchudzający napar o przyjemnym słodkawo-czekoladowym aromacie.

Skład: 100% zmielonych kriogenicznie, oczyszczonych łusek ziaren kakaowca odmiany Forastero (Afryka Zachodnia). Produkt nie zawiera żadnych dodatków, środków konserwujących i sztucznych barwników, tłuszczów trans, cholesterolu oraz glutenu.

Przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, z dala od słońca.

Wartość odżywcza (w 100 g):

Energia (kJ/kcal) 426/102
Tłuszcz (g) 2,5

w tym kwasy tłuszczowe

nasycone (g)

1,5
Węglowodany (g) 4,5
w tym cukry (g) 0,7
Błonnik (g) 65
w tym nierozpuszczalny (g) 54
Białko (g) 14,1
Sól (g)   0,038
Wilgotność (% 5