Mielona kriogenicznie dzika róża z MSM i witaminą C na oczyszczanie i regenerację stawów – mieszanka 2x 210 g

Nowy

Mieszanka przeznaczona jest do kompleksowego oczyszczania i regeneracji stawów, a także kręgosłupa. Została ona skomponowana z dzikiej róży mielonej kriogenicznie wraz z pestkami (w temp. -90°C) oraz siarki organicznej MSM i witaminy C.

Oferujemy Państwu zestaw 2 opakowań po 210 g. 1 opakowanie wystarcza na 30 dni stosowania. Zalecane dzienne spożycie to 7 g (2 łyżeczki). 

Więcej szczegółów

99,00 zł

Więcej informacji

Rano i wieczorem należy wypijać 1 koktajl przyrządzony z 1 łyżeczki mieszanki (ok. 3,5 g) i ½ szklanki wody o temperaturze nie przekraczającej 40°C. Prozdrowotne działanie koktajli można odczuć już po 2-3 tygodniach ich spożywania, jednak dla uzyskania pełnego efektu regeneracji kurację warto stosować nawet przez kilka miesięcy.

Proszek z owoców dzikiej róży (Rosa canina) standaryzowany witaminą C, z dodatkiem siarki organicznej MSM (metylosulfonylometanu) to sprawdzony środek regenerujący stawy oraz przykład prawdziwej synergii w suplementacji: pobudzający naturalną regenerację m. in. tkanki chrzęstnej galaktolipid GOPO®, działająca przeciwzapalnie witamina C i niezbędna do uelastycznienia błon komórkowych i oczyszczenia organizmu siarka organiczna stanowią doskonałe połączenie związków współdziałających ze sobą w synergii.

Mechanizm działania mieszanki oraz właściwości jej poszczególnych składników

Skład większości leków i suplementów diety stosowanych w leczeniu stanów zwyrodnieniowych stawów oraz bólów reumatycznych oparty jest zwykle na siarczanie glukozaminy i chondroityny, kolagenie, kwasie hialuronowym, czy na wyciągu z chrząstki rekina. Czasem na te dolegliwości stosuje się także galaretki żelatynowe, rozgotowane chrząstki cielęce itp. Wspomniane specyfiki zawierają składniki substancji, z których zbudowane są stawy, maź stawowa i tkanka chrzęstna, a ich stosowanie ma wzmocnić i zregenerować stawy. Niestety, nie jest to do końca prawdą, o czym wiedzą najlepiej firmy farmaceutyczne. Przeprowadzone badania kliniczne wykazały bowiem, że bóle stawowe powstają nie tyle w następstwie niedoboru makro- czy mikroskładników odżywczych (takich, jak np. glukozamina czy kolagen), co w wyniku wieloletniego gromadzenia się w stawach toksyn, powodujących stany zapalne. Jeżeli zlikwiduje się stany zapalne, to organizm zacznie sam prawidłowo zasilać maź stawową (a z niej – dyfuzyjnie – tkankę chrzęstną), wykorzystując do tego po prostu zdrową dietę. Wydaje się, że jest to jedyny skuteczny sposób leczenia stawów, którego mechanizm tłumaczymy poniżej.

Okazuje się, że stawy są bardzo podatne na wychwytywanie i kumulację toksyn i zanieczyszczeń organicznych, które z czasem stają się pożywką dla drobnoustrojów patogennych, takich jak bakterie, pasożyty lub pierwotniaki. Wywołują one niebezpieczne stany zapalne prowadzące do powstawania bólów reumatycznych oraz poważnych zaburzeń w odżywianiu tkanki chrzęstnej. Ta pokrywająca końcówki kości tkanka zasilana jest wyłącznie dyfuzyjnie z mazi stawowej. Obecność toksyn w mazi stawowej zwiększa zagrożenie wystąpienia stanów zapalnych i w ich następstwie stanów zwyrodnieniowych w stawach, szczególnie u osób z nadwagą i uprawiających sport.

Najskuteczniejszym związkiem wpływającym na uelastycznienie błon komórkowych, a tym samym poprawę odżywienia komórek, jest siarka organiczna MSM. Długotrwałe przyjmowanie większych dawek MSM umożliwia przenikanie zanieczyszczeń do komórek mazi stawowej, w których są one spalane w taki sam sposób, jak pełnowartościowa glukoza. MSM wspomaga więc oczyszczanie organizmu, w tym także stawów, dla których jest to jedyna możliwa droga do usunięcia zanieczyszczeń. Zadaniem witaminy C i GOPO® jest natomiast jednoczesne łagodzenie stanów zapalnych wywołanych przez zanieczyszczenia oraz tworzenie warunków sprzyjających prawidłowej regeneracji mazi stawowej. Dopiero w wyniku tego procesu maź stawowa jest w stanie rozpocząć prawidłowe odżywianie tkanki chrzęstnej. Eliminacja toksyn ze stawów stanowi niezbędny warunek wyjściowy dla ich leczenia i powolnej regeneracji. Proces oczyszczania stawów można przyspieszyć, stosując bardzo niskokaloryczną dietę ketogeniczną.

Silny efekt synergiczny, będący wynikiem interakcji MSM i witaminy C, które wzajemnie wzmacniają swe działanie jako tzw. „para redoks”, został już wyczerpująco opisany w literaturze naukowej oraz w popularnych opracowaniach dostępnych w Internecie. W naszym opisie skupimy się na dzikiej róży, której walory jako jednej z najcenniejszych roślin leczniczych zostały dostrzeżone stosunkowo niedawno.

Zawierająca galaktolipid GOPO® sproszkowana dzika róża jest powszechnie uznawana za „bombę witaminową”, zawiera bowiem największą spośród roślin europejskich ilość naturalnej, łatwo przyswajalnej witaminy C, a także szeroką gamę niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu makro- i mikroskładników odżywczych oraz substancji biologicznie czynnych.

Jak na swoich stronach podaje dr Henryk Różański – niekwestionowany autorytet w dziedzinie przyrodoznawstwa, fitochemii i fitoterapii –, owoc dzikiej róży zawiera w swoim składzie m. in.:

Witaminy Zawartość (w 100 g)
Witamina A (karotenoidy)

800 µg

Witamina E (tokoferole)

4,5 mg

Witamina B1 (tiamina)

0,06 mg

Witamina B2 (ryboflawina)

0,07 mg

Witamina B3/PP (niacyna)

0,5 mg

Witamina B6 (pirydoksyna)

0,05 mg

Witamina C (kwas askorbinowy)

1250 mg

Składniki mineralne

Zawartość (w 100 g)

Sód (Na)

146 mg

Potas (K)

291 mg

Wapń (Ca)

127 mg

Fosfor (P)

258 mg

Magnez (Mg)

104 mg

Żelazo (Fe)

0,50 mg

Jod (I)

1 µg

Fluor (F)

60 µg

Mangan (Mn)

1 mg

Miedź (Cu)

1,8 mg

Cynk (Zn)

0,9 mg

Wiele dalszych cennych informacji o bogactwie składników czynnych i działaniu prozdrowotnym owoców dzikiej róży oraz opis możliwych wskazań do jej stosowania znajdą Państwo pod linkiem: http://rozanski.li/2215/owoc-dzikiej-rzy-fructus-rosae/

Pośród substancji bioaktywnych zawartych w owocach dzikiej róży na szczególną uwagę zasługuje wspomniany już, wyekstrahowany z nich i zbadany przez duńskich naukowców ze szpitala Frederiksberg w Kopenhadze galaktolipid GOPO®, łagodzący stany zapalne w tkance chrzęstnej i w dużym stopniu redukujący dolegliwości bólowe  w stanach zwyrodnieniowych stawów.

„Ja od lat stosuję proszek z dzikiej róży u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, gdyż łagodzi on bóle i sztywność poranną, a przez to umożliwia chorym większą aktywność” – powiedziała PAP dr hab. Krystyna Księżopolska-Orłowska, kierownik Kliniki Rehabilitacji w Instytucie Reumatologii w Warszawie.

Postępująca chemizacja żywności powoduje wzrost zanieczyszczeń, stanowiących ogromne zagrożenie dla ekologii wewnętrznej organizmu ludzkiego. Na choroby zwyrodnieniowe stawów cierpi już ponad 8 milionów Polaków, a bóle stawowe dosięgają coraz młodsze osoby. Choroby te powstają głównie w następstwie procesu degradacji chrząstki stawowej oraz ogólnego pogarszania się wielu funkcji organizmu na skutek niewłaściwego stylu życia, a szczególnie sposobu odżywiania. Na pewno warto temu zapobiegać i ograniczać dolegliwości związane z tym procesem, sięgając do skutecznych naturalnych związków roślinnych i mineralnych.

POZOSTAŁE PRODUKTY: