Drink termogeniczny, 200g - Islaverde.eu

Drink termogeniczny, 200g

Mieszanka do jego sporządzania, podobnie jak wszystkie inne produkty Islaverde®, składa się wyłącznie z naturalnych, zmielonych kriogenicznie składników: miąższu kokosa, ziaren zielonej kawy, łusek kakaowca, imbiru i kurkumy. Zawiera ona także witaminę C i stewię. Przez zastosowanie bogatych w błonnik składników będących najsilniejszymi termogenikami,  ta innowacyjna mieszanka ma silne właściwości odchudzające.

Więcej szczegółów

19,90 PLN

Termogeneza to proces, w trakcie którego powstaje ciepło niezbędne do utrzymania stałej temperatury ciała, na co potrzeba około 75% energii pozyskanej z pożywienia. Wartość tę można powiększyć spożywając produkty o wysokim indeksie SDA (Specific Dynamic Action), który spowoduje niewielki wzrost temperatury ciała (podobny, jak podczas treningu) i zwiększy wydatek ciepła z organizmu.

Z kolei wysoka zawartość błonnika nierozpuszczalnego, który po zmieleniu kriogenicznym zachowuje się jak błonnik rozpuszczalny, ograniczy wchłanianie się cukru do krwiobiegu. Ponadto, zawarte w zielonej kawie kwasy chlorogenowe CGA wspierają stabilizację poziom glukozy, dzięki czemu drink termogeniczny jest jednocześnie skutecznym blokerem cukru.

Warto wspomnieć także o cennych odchudzających właściwościach zielonej kawy gat. Robusta, którą zmieliliśmy kriogenicznie (w temp.-60°C) do postaci pudru. Oprócz wysokiej zawartości błonnika i kwasów CGA obniżających wytwarzanie insuliny w trzustce, kawa ta ma najwyższą zawartość kofeiny, będącej jednym z najsilniejszych termogeników i powodującej, że drink z powodzeniem może zastąpić poranną czarną kawę, choć oczywiście nie pod względem smaku.

Drink przyrządza się mieszając 180 g jogurtu naturalnego (typowe opakowanie) z 15 g mieszanki termogenicznej (3 łyżeczki).  200 g opakowanie wystarcza na ok. 13 drinków.

Składniki: zmielone kriogenicznie: miąższ kokosa, ziarna zielonej kawy, łuska kakaowca oraz suszony imbir, kurkuma, witamina C i stewia.

Mieszanka
100 g

Wartość odżywcza

Drink z jogurtem nat. 200 g, wart. w 100 g

391 kcal

Wartość energetyczna

180 kcal

23 g

Tłuszcz

    16 g (25%)

20 g

w tym kwasy tłuszcz. nasycone

      6 g

37 g

Węglowodany

    16 g (50%)

11 g

w tym cukry

      5 g

22 g

Błonnik

      3 g

9 g

Białko

    15 g (25%)

0 g

Sól

 0,26 g