Zmielone kriogenicznie łuski kakaowca, 150g

Zmielone kriogenicznie (w temp. -60°C) do postaci pudru, oczyszczone i przesiane łuski kakaowca zawierają 65% błonnika, w tym głównie błonnik nierozpuszczalny. Doskonałe rozdrobnienie materiału roślinnego powoduje, że błonnik nierozpuszczalny nie tylko wspomaga perystaltykę jelit, ale także spowalnia wchłanianie cukru do krwiobiegu, ułatwiając jednocześnie przyswajalnie obecnych w łusce cennych bioaktywnych substancji czynnych: polifenoli antyoksydacyjnych oraz alkaloidów (kofeiny i teobrominy). Niska kaloryczność łuski oraz jej pęcznienie w przewodzie pokarmowym stanowią dodatkowy czynnik wspomagający diety odchudzające. Obecna w łuskach kofeina (0,2 g/100 g) oraz teobromina (w śladowych ilościach) powodują, że produkt ma działanie pobudzające i lekko stymulujące.

Więcej szczegółów

9,50 PLN

Zastosowanie: Zmielone łuski kakaowca pod względem smaku i zapachu dorównują kakao i mogą je z powodzeniem zastąpić w stosunku 1:1. Warto je stosować jako dodatek do koktajli owocowych, lodów, kremów, wypieków oraz do sporządzania polew na ciasta. W połączeniu z masłem kokosowym mogą one stanowić podstawę autorskich kompozycji czekoladowych, dosładzanych w naturalny sposób daktylami, rodzynkami, miodem lub stewią. Z łusek sporządza się także odchudzający napar o przyjemnym słodkawo-czekoladowym aromacie.

Przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, z dala od słońca.

Składniki: 100% zmielonych kriogenicznie, oczyszczonych łusek ziaren kakaowca odmiany Forastero (Afryka Zachodnia). Produkt nie zawiera żadnych dodatków, środków konserwujących i sztucznych barwników, tłuszczów trans, cholesterolu oraz glutenu.

Wartość odżywcza (100g)

Energia (kJ/kcal)

426/102

Tłuszcz (g)

2,5

w tym kwasy tłuszczowe nasycone (g)

1,5

Węglowodany (g)

4,5

w tym cukry (g)

0,7

Błonnik (g)

65

w tym nierozpuszczalny (g)

54

Białko (g)

14,1

Sól (g)

0,038

napoje z dodatkiem imbiru wspierające odporność ogranizmu

zawrty w nich imbir ma działanie m.in.
antywirusowe
antybakteryjne
przeciwutleniające
antynowotworowe
przeciwpasożytnicze
przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwwymiotne

27,50
PLN

ANTY

WIRUSOWE

SOKI

antywirusowe soki z imbirem