CZY MOŻNA W BEZPIECZNY SPOSÓB SCHUDNĄĆ 8-9% W CIĄGU 9-10 DNI?

Według najnowszych badań przeprowadzonych na dużych grupach kobiet i mężczyzn, ściśle przestrzegających zasad stosowania bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej, już w ciągu 10 dni można stracić nawet do 9% masy ciała.

Jest to możliwe dzięki dwóm makroskładnikom zastosowanym w diecie: proteinom serwatkowym i roślinnym oraz tłuszczom MCT. Ich niedawno odkryte współdziałanie powoduje szybką redukcję tkanki tłuszczowej, chroniąc jednocześnie masę mięśniową. Wspomniane badania wykazały także, że dieta ketogeniczna o dziennej wartości energetycznej od 600 do 900 kcal jest o wiele bardziej skuteczna niż głodówka.

Dlaczego tradycyjne diety są zazwyczaj nieskuteczne? Tradycyjne wielotygodniowe diety odchudzające są z reguły bardzo trudne do ukończenia, a jeśli już nawet udaje się je ukończyć, to utracone kilogramy szybko są przywracane przez tzw. „efekt jo-jo”. Ponadto dietetycy układający programy żywieniowe nie zwykli informować swych podopiecznych o mechanizmie obronnym.

Mechanizm ten jest uruchamiany przez organizm podczas stosowania diety o zmniejszonej kaloryczności. W takich warunkach następuje samoistne spowolnienie procesów metabolicznych i – podobnie jak u niedźwiedzi zapadających w sen zimowy – organizm ogranicza do minimum redukcję tkanki tłuszczowej.

Kłopotliwa alternatywa Opracowana niedawno w USA bardzo niskokaloryczna dieta KE Diet powoduje wprawdzie przyspieszenie metabolizmu w wyniku przejścia organizmu w stan ketozy, jednakże jej stosowanie jest bardzo uciążliwe: pacjent musi przez 10 dni nieprzerwanie chodzić z podłączoną do nosa rurką, przez którą podawany mu jest pozbawiony smaku roztwór ekstraktów proteinowo-tłuszczowych, tłoczony pompką z umieszczonego w plecaku pojemnika. Koszt takiej diety to niebagatelne, „jedyne” 1500 USD.

Czy nie ma lepszej metody? Odpowiednikiem amerykańskiej KE Diet, znanej w Europie pod nazwą Tube Diet (Diety Rurkowej), jest opracowana niedawno przez nas seria Niskokalorycznych Diet Ketogenicznych islaverde®. W dietach tych pozbawione smaku ekstrakty zastąpione zostały mieszankami zmielonych kriogenicznie (w temp. –60°C) do postaci pudru, w 100% naturalnych wysokotłuszczowych składników roślinnych: miąższu kokosa bogatego w tłuszcze MCT i ziaren kakaowca oraz koncentratu protein roślinnych lub serwatkowych WPC80.

Z mieszanek tych przyrządza się doskonale przyswajalne koktajle oraz zupy o łącznej wartości energetycznej 600-900 kcal, stanowiące kompletne dzienne menu diety. Poza kokosem, kakaowcem i proteinami w skład mieszanek wchodzą: ziarna kawy Arabica, liofilizowane owoce aronii, suszone warzywa z dodatkiem nierafinowanych olejów tłoczonych na zimno, o odpowiednim stosunku kwasów omega-3 do omega-6.

Jak działa Niskokaloryczna Dieta Ketogeniczna islaverde®?

 

dieta-skuteczne-odchudzanie-2.webp

Już w 2-3 dniu stosowania diety islaverde® organizm przechodzi w tzw. metaboliczny stan ketozy, w którym cały niedobór energetyczny pokrywany jest z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej. Temu procesowi towarzyszy obniżenie poziomu insuliny oraz greliny (hormonu apetytu), co bardzo ułatwia ukończenie diety. Przekonują nas o tym setki pozytywnych opinii otrzymywanych od wdzięcznych klientów, mile zaskoczonych spektakularnymi efektami odchudzania ketogenicznego.

Bardzo niskokaloryczne diety ketogeniczne (VLCKD) mogą być stosowane cyklicznie co kilka tygodni, ponieważ – oprócz skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej, ochrony tkanki mięśniowej i oczyszczania organizmu z toksyn – wykazują one także szereg istotnych właściwości terapeutycznych: m. in. bardzo energetyzują organizm, poprawiają krążenie i mikrokrążenie krwi oraz regulują gospodarkę glukozowo-tłuszczową, niwelując oporność insulinową i obniżając wysoki poziom utlenionego cholesterolu LDL. Diety VLCKD działają także bardzo korzystnie na funkcjonowanie systemu nerwowego i pracę mózgu.

 

dieta-skuteczne-odchudzanie-3.webp


Diety islaverde® przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Są idealne dla osób podejmujących umiarkowaną aktywność fizyczną. Osoby mniej aktywne fizycznie mogą natomiast wybrać pomiędzy dietami bardzo nisko-kalorycznymi, bądź wesprzeć odchudzanie zwiększonym efektem termo-ketogenicznym.