PRAWDA O SPALANIU TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Najskuteczniejszym „spalaczem tłuszczu”, 100-krotnie szybszym, niż najlepsze tabletki, czy suplementy diety, nieporównywalnie skuteczniejszym nawet od intensywnego wysiłku, jest nasza wątroba

Drogi Internauto,

Jeśli otworzyłeś tę stronę, to najprawdopodobniej zamierzasz zredukować ilość swej tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że - niezależnie od tego, czy kieruje Tobą pragnienie budowania perfekcyjnej sylwetki przy 15% tłuszczu, czy też z powodu nadwagi dawno przekroczyłeś poziom 30% - to w każdym przypadku twoja tkanka tłuszczowa stanowi ogromny magazyn energii. Posłużymy się przykładem, aby zobrazować jego wielkość.

Osoba o wadze 80 kg, posiadająca 30% tkanki tłuszczowej nosi w sobie 24 kg czystego tłuszczu. Jeżeli chce ona osiągnąć docelową wagę 72 kg, to musi spalić 8 kg tłuszczu i zredukować poziom swej tkanki tłuszczowej do 22%. 8 kg tłuszczu ma kaloryczność 72.000 kcal (8 kg x 9000 kcal). Wyobraź sobie, że taka energia jest potrzebna do przebiegnięcia dystansu 1200 km (np. z Warszawy do Amsterdamu), przy zapotrzebowaniu 60 kcal na pokonanie dystansu 1 km.

Dlaczego redukcja tkanki tłuszczowej jest trudna? Niestety, pomimo nagromadzenia tak wielkiego zapasu energii, organizm niechętnie sięga do swoich rezerw tłuszczowych, zwłaszcza gdy stosuje się różne popularne metody redukcji tkanki tłuszczowej, w tym szeroko rozreklamowane tabletki zalecane w celu jej spalenia.

Ich działanie najczęściej opiera się na intensyfikacji procesów termogenezy, lipolizy i oksydacji tłuszczowej oraz supresji głodu i pobudzaniu organizmu, a nawet jego stymulacji hormonalnej. Wszystkie tzw. „spalacze tłuszczu”, w tym te najdroższe, działają powoli i – przy stosowaniu nieodpowiedniej diety i braku ruchu - są mało skuteczne i mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Czy istnieją tabletki-cud?

spalanie-tluszczu-2.webp

 

Czy warto zatem kupować agresywnie promowane tabletki-cud za „jedyne” 199 zł? Nie warto i to z co najmniej dwóch powodów:

Po pierwsze: czy nie byłoby lepiej zawczasu zabrać dziecku zapałki, zamiast gasić pożar? A w naszym przypadku:czy nie byłoby lepiej spowolnić powstawanie tłuszczu, zamiast przyspieszać jego spalanie? Wystarczy ograniczyć do minimum spożywanie cukrów oraz wysoko skrobiowych i pozbawionych błonnika węglowodanów, bo to głównie one są odpowiedzialne za przyrost tkanki tłuszczowej i w konsekwencji za zwiększenie masy ciała.

Po drugie: najskuteczniejszym spalaczem tłuszczu, sto razy szybszym niż najszybciej działające tabletki, jest nasza wątroba. Wystarczy świadomie zlikwidować niewielkie zapasy glikogenu (przechowywane w wątrobie, a także w mięśniach), aby zainicjować zbawienne, redukujące tłuszcz działanie wątroby.

 

Jak działa niskokaloryczna dieta ketogeniczna?

spalanie-tluszczu-3.webp

W procesie przemiany węglowodanów do postaci glukozy organizm tworzy jednocześnie najszybciej dostępną rezerwę energetyczną - wodny roztwór glikogenu. Jego brak, np. na skutek ograniczenia spożycia węglowodanów, wymusza pobieranie przez wątrobę trójglicerydów (inna nazwa tłuszczów) z tkanki tłuszczowej i ich zamianę na ciała ketonowe (ketony).

Od tego momentu ketony przejmują w krwiobiegu rolę glukozy i zasilają energetycznie cały organizm, odpowiadając m.in. za prawidłowe funkcjonowanie mózgu i narządów wewnętrznych oraz utrzymywanie ciepłoty ciała i dostarczanie energii mięśniom. Stan ten nazywany jest metabolicznym stanem ketozy i to właśnie ketoza stanowi najskuteczniejszy mechanizm spalania tłuszczu w organizmie.

Występowanie obu mechanizmów: mechanizmu spowalniającego tworzenie się tkanki tłuszczowej oraz mechanizmu inicjującego przyspieszenie metabolicznych procesów spalania tłuszczu zapewnia niskokaloryczna dieta ketogeniczna VLCKD (Very Low-Calorie Ketogenic Diet).

W USA i Wielkiej Brytanii jest ona stosowana przez kliniki dietetyczne w postaci roztworu podawanego donosowo ze specjalnego pojemnika za pośrednictwem rurki, przez całą dobę. My dietę VLCKD islaverde® oferujemy w formie smacznych napojów oraz zup zastępujących posiłki, do spożywania w domu. Zapewnia ona 9%-ową utratę wagi w ciągu 10 dni i powoduje jedynie minimalną utratę beztłuszczowej masy ciała FFM (ang.: Fat-Free Mass).

 

Czym diety VLCKD różnią się od innych diet niskokalorycznych?

 

spalanie-tluszczu-4.webp


Praktycznie wszystkie diety odchudzające, włącznie z dietami wysokobiałkowymi, np. dietą Dukana, wprowadzają do krwiobiegu glukozę, powstałą z węglowodanów lub też - w wyniku procesu glukoneogenezy – z białka. Organizm, odczuwając braki energetyczne wynikające z niskiej kaloryczności posiłków, w pierwszym rzędzie dąży do uzupełnienia zapasów glikogenu, spowalniającego spalanie tkanki tłuszczowej.

Mechanizm ten powoduje spowolnienie procesów metabolicznych, podobne do spowolnienia przemiany materii, które zachodzi w organizmie niedźwiedzia podczas jego snu zimowego. Organizm, wbrew naszej woli, zaczyna chronić swe zapasy tłuszczu, przez co wydłuża się proces redukcji masy ciała. Towarzyszy temu z reguły osłabienie chęci do ukończenia diety i często pojawia się także efekt „jo-jo”.

Cała prawda o spalaniu tkanki tłuszczowej

 

spalanie-tluszczu-5.webp

Całą prawdę o spalaniu tkanki tłuszczowej można ująć w sposób następujący:

Metody stosowane dotychczas w dietetyce nie zapewniają efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto wiele firm nieuczciwie wykorzystuje rosnący popyt na środki odchudzające, oferując nieskuteczne produkty. Dezorientację u osób z nadwagą potęgują stereotypy podchwytywane i lansowane przez media i niektórych producentów, określające m.in. spożycie tłuszczów jako główną przyczynę tycia, natomiast rzeczywiste przyczyny epidemii otyłości – wysoko glikemiczne węglowodany, w tym skrobia i cukry, a także nadmierne spożycie białka – nadal nie zostają ujawnione.

Nasza witryna internetowa poświęcona jest zdrowo i skutecznie odchudzającym dietom ketogenicznym VLCKD islaverde® oraz żywności funkcjonalnej. Serdecznie Państwa zachęcamy do zapoznania się z efektami, jakie przynoszą produkowane przez nas diety islaverde® oraz z zaleceniami i strategiami dietetycznymi do stosowania po ukończeniu diety VLCKD.