Blog Image

ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA

Żywność funkcjonalna to żywność, której, poza jej podstawowym zadaniem, czyli odżywianiem, przypisuje się psychologiczny lub fizjologiczny wpływ na ludzki organizm, czyli np. przyspieszenie procesów metabolicznych, redukcję tkanki tłuszczowej, obniżenie poziomu glukozy we krwi, celowe zmiany poziomu hormonów takich jak insulina, leptyna czy grelina oraz wiele innych procesów życiowych. Do żywności funkcjonalnej nie zalicza się np. tabletek oraz płynów do iniekcji, pomimo spełniania przez nie...

Blog Image

PRAWDA O SPALANIU TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Najskuteczniejszym „spalaczem tłuszczu”, 100-krotnie szybszym, niż najlepsze tabletki, czy suplementy diety, nieporównywalnie skuteczniejszym nawet od intensywnego wysiłku, jest nasza wątroba

Blog Image

CZY MOŻNA W BEZPIECZNY SPOSÓB SCHUDNĄĆ 8-9% W CIĄGU 9-10 DNI?

Według najnowszych badań przeprowadzonych na dużych grupach kobiet i mężczyzn, ściśle przestrzegających zasad stosowania bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej, już w ciągu 10 dni można stracić nawet do 9% masy ciała.

Blog Image

TERAPEUTYCZNE WŁAŁCIWOŁCI DIET KETOGENICZNYCH

Druga połowa XX wieku przyniosła lawinowy wzrost zapadalności na choroby wywołane zmianą nawyków żywieniowych. Otyłość, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, krążenia, mózgu (Alzheimer, Parkinson) oraz nowotwory mają to samo podłoże: za wysoką podaż glukozy

Blog Image

PROGRAMY ZARZĄDZANIA WAGĄ PO UKOŃCZENIU DIETY VLCKD

Po ukończeniu diety VLCKD i powrocie do poprzednich nawyków żywieniowych, po kilku tygodniach lub miesiącach możemy ponownie przytyć i wrócić do wagi sprzed diety. Poniżej przedstawiamy skuteczne programy zarządzania wagą, mające na celu jej utrzymanie bądź dalszą redukcję.

Blog Image

DIETY IF (INTERMITTENT FASTING)

Dieta IF, zwana także „postem przerywanym” to zalecany przez ekspertów w dziedzinie żywienia i dietetyki nowy i łatwy do zastosowaniu sposób na stałą utratę wagi lub jej kontrolę.

Blog Image

CYKLICZNA DIETA KETOGENICZNA ORAZ UKIERUNKOWANA DIETA KETOGENICZNA DLA SPORTOWCÓW

Diety CKD (Cycylic Ketogenic Diet) i TKD (Targeted Ketogenic Diet) rekomendowane są sportowcom, będącym na diecie węglowodanowej, którzy mają problem z obniżeniem procentowej zawartości tkanki tłuszczowej.

Blog Image

WYSOKOENERGETYCZNE ŻELE KOKOSOWE

Nowością w naszej ofercie wkrótce będzie Żel Kokosowy w czterech smakach: kakaowym, owocowym, kawowym i imbirowo-owocowym.

Blog Image

EXTREME ENERGY COFFEE EXC

Gorący napój ketogeniczny Extreme Energy Coffee ExC, to wyjątkowa kompozycja zmielonych kriogenicznie ziaren kawy i miąższu kokosa uzupełnionych najwyższej jakości śmietanką w proszku dostarczana jest w 550 g opakowaniu, zawierającym 22 porcje po 25 g.

Blog Image

WYSOKOPROTEINOWE ZUPY-KREM W PROSZKU, W 4 SMAKACH

Wzrost liczby osób zmagających się z nadwagą i otyłością już od lat 80-tych ubiegłego wieku miał znaczący wpływ na kreowanie nowych trendów w dietetyce. To wtedy właśnie pojawiła się, dziś już legendarna, „dieta kapuściana” i wtedy także dr Ewa Dąbrowska rozpoczęła popularyzację swej diety warzywno-owocowej, w której menu nie zabrakło kapuśniaka i innych zup.