WYSOKOENERGETYCZNE ŻELE KOKOSOWE

Nowością w naszej ofercie wkrótce będzie Żel Kokosowy w czterech smakach: kakaowym, owocowym, kawowym i imbirowo-owocowym.

W porównaniu do zwykłych batonów w naszym Żelu / Musie zredukowaliśmy do niezbędnego minimum ilość węglowodanów, zaś energia pochodzi z tłuszczów MCT (o średniej długości łańcucha węglowego), które znajdują się w zmielonym kriogenicznie miąższu kokosa. Tłuszcze MCT metabolizowane są w wątrobie i podobnie jak węglowodany dostarczają natychmiastowej energii, z tą jednak różnicą, że węglowodany mają 400 kcal/100g, a tłuszcze aż 900 kcal/100g.

Mielenie kriogeniczne surowców roślinnych w temperaturze -60°C zapewnia lepszą przyswajalność zawartych w nich składników odżywczych i powoduje, że błonnik nierozpuszczalny działa jak rozpuszczalny – zapobiega wchłanianiu się cukrów do organizmu 2-3 godziny po spożyciu porcji Musu funkcję stabilnego wyzwalania energii przejmą jedno- i wielonienasycone oleje: słonecznikowy i rzepakowy, bogate w kwasy omega-3 i omega-6. Takie oleje roślinne metabolizowane są w organizmie do 6 godzin –jest to czas energetyzującego działania Żeluu.

1 porcja Żelu (50 g) zawiera średnio 7 g nisko-glikemicznego cukru kokosowego oraz 7 g błonnika. Taka proporcja obu wartości praktycznie eliminuje możliwość wystąpienia wahań poziomu insuliny i glukozy w krwiobiegu. Wahania takie występują po spożyciu innych obecnych na rynku smarowideł i batonów o wysokiej zawartości białego cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego, dostarczających do organizmu tzw. pustych kalorii. Już 1-1,5 godziny od ich spożycia organizm będzie odczuwał głód i znużenie.

 

dieta-kokos-2.webp


Tradycyjne batony i smarowidła produkowane są na bazie uwodornionego (utwardzonego) oleju palmowego, którego temperatura topnienia wynosi 45-55°C, będącego źródłem szkodliwych tłuszczów trans. W naszym Musie zastosowaliśmy naturalny olej kokosowy (temp. topnienia 28°C) oraz zimnotłoczone oleje roślinne. Taka kompozycja w temperaturze pokojowej daje półpłynną konsystencję, dlatego też zdecydowaliśmy się na oferowanie musu w małych słoiczkach.

Za smak kakaowy naszego Musu odpowiadają zmielone kriogenicznie łuski kakaowca (zawartość błonnika 70%), natomiast smak owocowy otrzymaliśmy dzięki suszonym porzeczkom i jabłkom (30% błonnika), także zmielonym kriogenicznie. Smak kawowy nadają świeżo zmielone kriogenicznie palone ziarna kawy Arabica.

W Musie nie zastosowaliśmy protein, ponieważ wywołują one silny efekt termogeniczny (tu niepożądany), a na ich strawienie potrzeba 30% uzyskanej z nich energii. Kompozycje proteinowe są natomiast podstawą naszych odchudzających diet ketogenicznych oraz zup warzywnych.