WYSOKOPROTEINOWE ZUPY-KREM W PROSZKU, W 4 SMAKACH

Wzrost liczby osób zmagających się z nadwagą i otyłością już od lat 80-tych ubiegłego wieku miał znaczący wpływ na kreowanie nowych trendów w dietetyce. To wtedy właśnie pojawiła się, dziś już legendarna, „dieta kapuściana” i wtedy także dr Ewa Dąbrowska rozpoczęła popularyzację swej diety warzywno-owocowej, w której menu nie zabrakło kapuśniaka i innych zup.

Obydwie diety do dziś niewiele straciły na swej popularności, choć często są one inaczej nazywane, np. jako modny w 2017 roku detoks sokowy. Już rok później dietetycy poszli dalej i soki zastąpili zupami o nieporównywalnie bogatszym składzie, zbliżonym do stosowanego w redukujących tkankę tłuszczową dietach ketogenicznych.

Do popularyzacji „soupingu” niewątpliwie przyczyniła się brazylijska supermodelka i prezenterka tv Adriane Galisteu, która dzięki niemu błyskawicznie powróciła do swej smukłej figury po urodzeniu dziecka, zaś Pinterest ogłosił dietę zupową jako największy hit dietetyczny naszych czasów. W Polsce dietę tę opisała w swej książce „Zupy sycące, ale nie tuczące” Monika Honory, której dzięki „soupingowi” udało się schudnąć 40 kg w ciągu 8 miesięcy.

 

Spożywanie 4-5 zup dziennie o łącznej wartości energetycznej 600 lub 900 kcal powoduje utratę w ciągu tygodnia nawet do 7-8% masy ciała; zawarte w nich zdrowe tłuszcze i proteiny skutecznie chronią przed ewentualną utratą tkanki mięśniowej, która mogłaby się pojawić przy niskiej kaloryczności diety. Dieta zupowa obniża ponadto poziom insuliny i greliny (hormonu apetytu), dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć założoną redukcję wagi.

 

Jednak pomimo tak wielu zalet diety zupowej, niewiele osób decyduje się na jej przeprowadzenie. Powód jest bardzo prozaiczny – brak czasu na codzienne zakupy i gotowanie. Uwaga: w diecie zupowej nie wolno stosować łatwo dostępnych zup błyskawicznych (nawet tych reklamowanych jako wysokobiałkowe), ponieważ zawierają one całą gamę konserwantów, polepszaczy smaku i tłuszczów „trans”.

Dla tych, których zaciekawiła dieta zupowa, a nie mają czasu na gotowanie, opracowaliśmy zdrowe, bo stworzone z wyłącznie naturalnych składników zupy-krem, których spożywanie prowadzi do szybkiej redukcji masy ciała. Zupy Islaverde dostarczają ponad 50% energii pochodzącej ze zdrowych tłuszczów, a ponadto są bogate w białko – można więc je zakwalifikować jako quasi-ketogeniczne.

dieta-zupy-3.webp

Jedna porcja (45 lub 33 g) zupy-krem to odpowiednio 20 i 14 g białka o pełnym profilu niezbędnych aminokwasów, niepodlegających denaturacji pod wpływem wrzącej wody. Taki unikalny skład aminokwasów zapewnia mieszanka koncentratu białka z zielonego groszku i białka z ryżu (4:1). Proteiny te zostały połączone w naszych zupach z bogatymi w nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT (omega-3 i omega-6) olejami: słonecznikowym i rzepakowym, a także z olejem kokosowym, zawartym w zmielonym kriogenicznie (w temp. -60°C) miąższu kokosa. Pozostałe składniki stanowią mielone kriogenicznie rośliny: blanszowane, a następnie suszone warzywa (burak, por i pieczarki) oraz zioła i przyprawy. Zastosowana w produkcji zup krio-technologia mielenia pozwala uzyskać z materiału roślinnego bardzo miałki proszek, dzięki czemu zwiększa się przyswajalność obecnych w warzywach i grzybach makro- i mikroskładników odżywczych, a także wzmacniane jest działanie zawartego w roślinach błonnika nierozpuszczalnego.

 

Nasza oferta obejmuje 4 zupy-krem: z burakiem, z porem, z pieczarkami (odpowiednie dla wegan) oraz z hydrolizatem z kurczaka. Wszystkie zupy wzbogacone zostały kompleksem witamin i minerałów o składzie określonym w najnowszym ROZPORZĄDZENIU DELEGOWANYM KOMISJI (UE) 2017/1798 z 2 czerwca 2017 r., odnoszącym się do zastępujących całodzienna dietę środków spożywczych, przeznaczonych do kontroli masy ciała. Zupy Islaverde doskonale spełniają rolę niskokalorycznych diet ketogenicznych, redukujących tkankę tłuszczową. Zupy polecane są także osobom aktywnym i budującym masę mięśniową sportowcom.

 

Wszystkie obecne na rynku zupy wzbogacone w białko zawierają co najmniej kilka składników spośród takich, jak: białko sojowe, modyfikowana skrobia lub skrobia pozyskiwana z kukurydzy, ziemniaków lub ryżu, różne rodzaje mąki, syrop glukozowy, fruktoza, środki zagęszczające i przeciwzbrylające oraz sztuczne barwniki i aromaty. W zupach Islaverde nie ma żadnego z tych składników, a ponadto są one bezglutenowe i pozbawione składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

Diety zupowe 7- i 8-dniowe mogą dla niektórych osób okazać się dietami zbyt monotonnymi.